Vali Yırık'tan Dünya Gazeteciler Günü Açıklaması

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaparak, “İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri bizlere ulaştırmak için mesai mevhumu gözetmeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimiz aynı zamanda İlimizin dışa açılan penceresi konumunda olup, önemli bir misyonu da üstlenmişlerdir” dedi.

Vali Yırık'tan Dünya Gazeteciler Günü Açıklaması

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaparak gazetecilik mesleğinin önemine değindi.

Vali Yırık’ın açıklamalarının satır başları şöyle;

Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır.

İletişim kavramının sınırları aştığı günümüzde; kişisel hak ve hukuku gözeterek toplumsal barış ve huzurun tesis edilmesinde, ülkemizin birlik ve beraberliğinin pekişmesinde basiretli tutum ve çalışmalarıyla katkıda bulunan basın kuruluşlarımız, hiç şüphesiz ki demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesidir. Basın meslek ilkeleri ışığında taviz vermeden, doğru ve tarafsız habercilik adına çok zor şartlarda dahi görevini lâyıkıyla yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın bu özverili hizmetleri takdire şayandır.

İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri bizlere ulaştırmak için mesai mevhumu gözetmeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimiz aynı zamanda İlimizin dışa açılan penceresi konumunda olup, önemli bir misyonu da üstlenmişlerdir.

Bu vesile ile; 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nde başta Elazığ’ımızdaki gazetecilerimiz olmak üzere basın meslek ilkeleri ışığında görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarının Dünya Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, selam ve sevgilerimi sunarım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Huzeyfe
Huzeyfe - 3 yıl Önce

Ekim ayı son haftasina girdik,hala AFAD kira yardım ödemesi yapılmadı.Valilik ne düşünüyor bilmem ama vatandaş çok zorda.Sahi milletin yardımını kim ne amaçla nasıl bekletiyor,bilen varsa açıklasın?

SIRADAKİ HABER

banner137