Vali Yırık, Yemişlik TOKİ Konutlarını Gezdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Yemişlik TOKİ’lerdeki evlerine taşınan depremzedeleri ziyaret etti. Konutlarına kavuşan depremzedeleri evlerinde ziyaret eden Vali Yırık, depremin ardından 15 bin konutun teslim aşamasına geldiğini söyledi.

Vali Yırık, Yemişlik TOKİ Konutlarını Gezdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Yemişlik 1’inci Etap’taki konutlarına taşınan vatandaşları ziyaret etti.

Vali Erkaya Yırık’ı, Yemişlik TOKİ’lerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu, AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ve vatandaşlar karşıladı.

Ev ziyaretlerinde de bulunan Vali Yırık, Pekmezci ve Demir ailelerinin misafiri oldu.

Vali Yırık, ziyaretler sırasında ailelere ev hediyelerini takdim ederek, konutların hayırlı olsun temennisinde bulundu.

YIRIK: GERÇEKTEN DEVLETİMİZ BURADA ÇOK GÜZEL KONUTLAR YAPMIŞ

Devletin hızlı bir şekilde depremzedelerin evlerini yapmak için çalışmalara başladığını ifade eden Elazığ Valisi Yırık, “24 Ocak 2020 6.8 büyüklüğündeki Sivrice depreminden sonra devletimiz hızlı bir şekilde mağdur vatandaşlarımızın, depremzede ailelerin evlerini inşa etmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız TOKİ Başkanlığı marifetiyle inşaatlarına başlamıştır. 21 bin konutumuzun yaklaşık 15 bin konutu şu anda bitmiş ve teslim aşamalarında devam ediyor. Bugün itibariyle Yemişlik Mahalle’mizde, Yemişlik 1. Etapta teslim edilen ve bin 70 konuttan 526 konut içerisinde Şahin ve İncik Pekmezci ailesine ziyarete geldik. Gördük ki gerçekten devletimiz burada çok güzel konutlar yapmış. Şu an içinde bulunduğumuz bu oda gayet ferah. Yüksekliğiyle, içinde oturma düzeniyle gerçekten insanımızın Elazizli vatandaşlarımızın rahatlıkla ailelerinin oturabileceği şekilde inşa edilmiş” ifadelerini kullandı.

YIRIK: DEVLETİMİZ MUTLAKA EN İYİ BİR ŞEKİLDE VATANDAŞLARIMIZA HİZMETİ ÜRETMEYE ÇALIŞIYOR

Vali Yırık, “İnşallah çok uzun olmayan bir süre içerisinde, kısa bir süre içerisinde diğer konutlarımız da bitirilerek çekilen kuralar sonucunda vatandaşlarımıza teslim edilecek. Arkadaşlarımız gerek AFAD Başkanlığımız, çalışanlara gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın çalışanları ve hep birlikte tüm arkadaşlarımız TOKİ ile birlikte vatandaşlarımızın bu yeni konutlarına taşınması için gayretli, hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Bu çalışmalar da böylece semeresini veriyor. İnsanlarımızın, gakkoların, hemşehrilerimizin bu anlayışı dolayısıyla ben kendilerine teşekkür ediyorum. Devletimiz mutlaka en iyi bir şekilde vatandaşlarımıza hizmeti üretmeye çalışıyor. Vatandaşımıza hayırlı olsun. Bugün muhtarımızla birlikte, daire amirleriyle birlikte, il müdürleriyle birlikte burada vatandaşımıza bir hayırlı olsun ziyareti yaptık” şeklinde konuştu.

Yeni evlerine taşınan depremzedeler ise duygularını gözyaşları ile anlattı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sorun devlet değil kişiler
Sorun devlet değil kişiler - 6 ay Önce

Devlete bşey diyen yok.Devletin içindeki sorumluların görev yapmaması, müteahhit firmaların işlerini sağlam yapmaması sorun...kura usulunun yapılış tarzı sorun....yani kısaca helvayı yapamamak sorun...

Sülü23
Sülü23 @Sorun devlet değil kişiler - 6 ay Önce

Arkadaşlar size bir sır vereyim mi bu valinin kararnamesi hazırlanmış yakında şutlayacaklar bilginiz olsun

Musab
Musab - 6 ay Önce

Sn.Valim!gittiğiniz konut 3+1 mi ,2+1 mi.Misafir ağırlayacak odaları olduğuna göre 2 veya 3 kişilik aile.Birde Ç.Çeşme 2+1 lerde yerleşen 5 kişilik bir eve gelsen zatialinizi buyur edecegimiz bir mahal yok ,3 tane yatak odası.Hani nerde kaldı 2+1 bodrumlarda oturanları çıkarıp,evzsiz kirada oturanlara satacaktiniz,sen ondan haber ver.Bekliyoruz.NVİ den bakıp 5 -6 kişi 2+1 de nasıl yaşıyor, nasıl sığmış bir gör?4.Etap cami Yanı.Bu camimize de artık bir talimat verde açılsın,bari Rabbimize secde edelim.

Sayın valim
Sayın valim - 6 ay Önce

Başka söz deme şansınız var mı?

Gakgos23
Gakgos23 - 6 ay Önce

Sayın valim 2 günden beri yemislik 1.etap konutlarinda su kesintisi var haberiniz var mi ziyaretleriniz sirasinda bahseden oldu mu perisan olduk yardimci olun saygilar

Şu kesintisi
Şu kesintisi - 6 ay Önce

Bizmisende de 5 aydır gelmisiz sürekli sular kesiliyo bizden bu durumdan şikayetçiyiz

Musab
Musab - 6 ay Önce

Arkadaş; bu Elazığlı sözü değil,sen kimsin?Ne demek valiyi şutlayacaklar,edepsiz.İki polis gelip kolundan tutup götürse Valimizin huzuruna bu sözü nasıl izah edeceksin?Böyle samimi iyi niyetli , hoşgörülü,güzel bir yönetici yıllardır gelmemişti?Derdin ne,alıp veremediği ne?Edep Ya Hu.

Yetki
Yetki @Musab - 6 ay Önce

Valinin veya başka bir yetkilinin elazığda tokilerde söz hakkı yok , söz hakkı olmadığı bir konuda bu kadar güzelleme yapıp bir sene sonra tayini çıkınca gideceği için 40-50 yıl o evlerde yaşayacak insanlara evi ballandırması, güzel olmayan evlere insanlara güzel olduğunu inandırmaya çabalaması bence yanlış ve prestijini kaybettirir. Ortada bir gerçek var özellikle mustafapaşa çok çok kötü olmuş, güzel laf ve güler yüz ile de düzelmez kötü olan ev , biraz da gerçekçi olmak lazım. Elazığda 3+1 ev yapın parasını veririz diyor vatandaşın yüzde 90 nı ona rağmen büyük çoğunluk 2+1 yapıldı , hangi güzel laf güler yüz 5 kişilik aileyi mutlu edebilir ki ikna edebilir ki evinin güzel olduğuna , yağcılık yapacam diye kendini parçalamışsın ama gerçekçi olmak lazım. Terbiye sınırı tabikiö de aşılmamalı....

dur.shn
dur.shn - 6 ay Önce

birde bodrum kattakılere oturmaya gıtsın valımız beledıye baskanımız afad müdürümüz hep
palavra gostermelık. magdur ettınız bızı

Kral 23
Kral 23 - 6 ay Önce

Elazığs yapılan evler berbat vali şovmen her yere gidip.gösteri yapıyor halki kandırmaya devam edin mustafa paşa rüstempaşa abdullahpaşa durumu ortada.ne başarısı müdaitler para kazanıyor olan halka oluyor


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109