Vali Zorluoğlu: Harput'ta Diyanet Külliyesinin Temelini Atacağız

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti 30.yıl etkinliğinde konuşan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Diyanet Külliyesinin müjdesini verdi.

Vali Zorluoğlu: Harput'ta Diyanet Külliyesinin Temelini Atacağız

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'da katıldığı FHGC'nin etkinliğinde Elazığlılara müjde vereyim diyerek konuşmasına başladı ve konuyla ilgili Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile bugün görüşme yaptığını belirtti.

Konuyla ilgili Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, 10 Mayıs tarihinde Ankara'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etmişti. 

Ziyarette Harput'ta yapılması planlanan Diyanet Külliyesi ile ilgili bilgiler alan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, projeye olumlu bakmıştı.

VALİ ZORLUOĞLU: TEMELİ ATACAĞIZ

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu konuşmasında, “Geldiğimden beri gündemimde olan bir konuydu. Harput Diyanet Merkezinin yıkılarak yerine Harput mimarisine uygun daha elverişli daha fonksiyonel bir binanın yapılması hususunda epeyi zamandır bir çalışma yürütüyorduk. Belirli bir mesafe kat ettik. Başbakan Yardımcımız Numan kurtulmuş ile geçen gün bu konu hakkında milletvekillerimiz ile istişare etmiştik. Sağolsun çok alaka gösterdi. Akşemleyin beni aradığı Sayın Başbakan Yardımcımız. Bu konunun hallolduğunu söyledi. Diyanet ile yakın zamanda konuşup mevcut binanın yıkılarak Harput'a yakışır yeni külliyenin temellerini atacağız” dedi... 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 22:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137