Vali’den İlçe ve Beldelere Çıkarma

Vali Murat Zorluoğlu, sabahın erken saatleriyle yola çıktı. İki belde iki ilçe gezdi, muhtarların sıkıntılarını dinledi, tek tek not aldı ve çözümünün sözünü verdi.

Vali’den İlçe ve Beldelere Çıkarma

Vali Murat Zorluoğlu ilk olarak Bükardi Beldesini ziyaret etti, tek tek el sıkıştı, hal hatır sordu. Vatandaşlarla bir araya geldi ve sıkıntıları dinledi.

Bükardi belde merkezine Haberci boğazından gelen yolun yapımının müjdesini verdi. Eğitim alanında çalışmalarının hızla devam edeceğini söyleyerek, “Öğretmenlerimizdeki ve öğrencilerimizdeki başarı oranı gittikçe artıyor inşallah bu önümüzdeki yıllarda bu bölge eğitim alanında çok daha başarılı olacaktır” dedi.

Zorluoğlu, sonra Bükardi Belediyesini ziyaret etti, Belediye Başkanı Hüseyin Açmaz’dan bilgiler aldı.

İkinci durak Üçocak beldesini ziyaret eden Vali Zorluoğlu’na burada halkın yoğun ilgisi vardı. Bir süre vatandaşla konuşup sıkıntıları dinleyen Zorluoğlu sonrasında Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül’den bilgiler aldı.

Vatandaşlara hitap eden Vali Murat Zorluoğlu belde ve ilçe çalışmalarını gözden geçirdiğini dile getirerek, “Gerçekten de merkeze en uzak beldelerden bir tanesi burası, yine Arıcak merkeze en uzak ilçemiz buna rağmen eğitim, sağlık, altyapı ve içme suyu alanında önemli çalışmalar yapılmış. Ben hükümetimize ve devletimize şükran sunuyorum” dedi ve Bu bölgelerde okul ihtiyaçlarına her zaman öncelik verdiklerini söyledi. Ardından ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Murat Zorluoğlu, Üçocak belde ziyaretinin ardından Arıcak İlçesine geçti. Burada Muhtarların sorunlarını dinledi.

Muhtarlara hitap eden Vali Zorluoğlu, Elazığ’ın en uzak ilçe ve beldelerine de önemli hizmetlerin aktarıldığını kaydederek, “Hizmette sınır yok diye bir laf var hakikaten yok. Yapılanlar kadar yapılması gerekenlerde var. Bunları tespit ediyoruz ve önümüzdeki süreçte gerek bakanlıkların bize sağladığı imkanlardan gerek il özel idaremiz ve diğer yerel kaynaklardan inşallah Arıcak ilçemiz, belde ve köylerinde eksik olan hizmetleri de tamamlayacağız” dedi. Referandumu sürecinin olumlu ve sıkıntısız bir şekilde yaşanmasından dolayı teşekkürlerini bildirdi ve hastane beklentisinin karşılanacağının müjdesini verdi.

Son Durak Alacakaya İlçesi

Vali Murat Zorluoğlu’nun son durağı ise Alacakaya ilçesi oldu. Alacakaya ilçesinde de yine Kaymakam Ömer Faruk Tuncer ve Belediye Başkanı Başaran Yaşlı ile birlikte mahalle muhtarlarının ve köy muhtarlarının sıkıntılarını dinledi.

Alacakaya ilçesi muhtarlarına hitap eden Vali Murat Zorluoğlu, “Devletimizin ve milletimizin gerçekten çok fedakarca mücadelesiyle hain darba girişimini çok şükür ki çok büyük bir yara almadan atlattık. Tabi mücadele devam ediyor. Bu FETÖ terör örgütüyle ilgili devletin içinde ve dışında kim varsa tamamen mutlaka bunlarla ilgili işlemler tamamlanacak. Terörle mücadele çalışmalarına bir yoğunluk kazandırdık. Çok şükür bizim ilimiz, Elazığ ili bu bakımdan bölgenin en güvenli en huzurlu şehirlerinden bir tanesi olmakla birlikte komşu illerden kaynaklanan çeşitli sorunların gölgesi bizim ilimize de malumunuz düşüyor” diyerek 2017 yılının Türkiye’nin terörden arındırıldığı bir yıl olacağının vurgusunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 22:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137