Valilik Konağının Harput’a Taşınması Harput’u Kalkındıracak

Elazığ Valilik Konağının Harput’a taşınmasıyla ilgili olarak Harput mahalle muhtarı açıklamalarda bulundu.

Valilik Konağının Harput’a Taşınması Harput’u Kalkındıracak

Henüz tarihi hakkında kesin bir bilgi olmayan Vali Konağının Harput’a taşınmasıyla ilgili olarak Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat, “Sayın Valimiz Harput’a yerleşiyor. Elazığ artık Harput’tan yönetilecek” ifadelerini kullandı.

“Elazığ’ın Cumhurbaşkanı Harput’a Geliyor”

Valilik Konağının Haput’a taşınmasının bütün Harput’ta yaşayanlarda büyük bir heyecan uyandırdığını dile getiren Demirpolat, “Harput’un kalkınmasına etkisi olacak. Düşünün Elazığ’ın Cumhurbaşkanı buraya geliyor. Sayın Valimizi ve eşini burada ağırlamak tabi ki bizim için bir mutluluk, onur bir gurur kaynağıdır. Burada bizzat kendi yerinden zaman zaman çıkacaktır. Esnaflarla birlikte olacaktır. Mahalle sakinleriyle beraber olacaktır. Burada cami cemaatiyle beraber olacaktır. O yüzden eksikleri bire bir olay yerinde kendisi görecektir ve bu eksiklikler anında giderilecektir. Bu yüzdende ben kendi mahallemi ve muhtarlığımı şanslı buluyorum” dedi.

“Bu Geminin İçerisinde Hepimiz Varız Hepimiz Kalkınırız”

Harput’un kesinlikle daha fazla kalkınacağını söyleyen Demirpolat, “Mesela düşününki Cumhurbaşkanı, bakanlarımız geldiğinde buralarda ağırlanacaktır. Dışarıdan kimler gelirse gelsin Harput’un tanıtımı olacaktır. Bakınız Harput kalkındığı zaman bu geminin içerisinde hepimiz varız ve hepimiz kalkınırız. Bir Harput inanınki bir Elazığ’ı besler ama bir Elazığ bir Harput’u besleyemiyor maalesef” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137