Valilik Koşusunu ‘Kelemer’ Kazandı

Yurtbaşı hipodromunda gerçekleştirilen Elazığ Vali Koşusunu Kelemer adlı at, jokeyi Sami Kaplan ile kazandı.

Valilik Koşusunu ‘Kelemer’ Kazandı

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olan kum pistteki 2000 metre mesafeli koşuya, 16 safkan katılım gösterdi. Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2021 yılı Elazığ Vali Koşusu'nu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi, Kaya Kaya'nın sahibi olduğu 6 yaşındaki al erkek safkan Kelemer jokeyi Sami Kaplan idaresinde kazandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Kaya Kaya adına, Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik'e kupasını ve çiçeğini Elazığ Valisi Erkaya Yırık verdi.

Törene, 8. Kolordu Komutanı Tuğg. Sadettin Alp Ergin ile Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz ve Elazığ İl Tarım Müdürü Turhan Karahan da katıldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a, günün ansına Hipodrom Müdürümüz Muhammet Demirçelik tarafından Byerley Turk kitabı ve at nalı figürü hediye edildi.

YIRIK: ÖNEMLİ BİR KAZANÇ BURASI

Elazığ Valisi Yırık, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında valilik koşusu sonuçlandı. Kaya Kaya’ya ait olan 6 numaralı Kelemer adlı atımız birinci geldi diğer rakiplerini geride bırakarak. Hipodromda tabi bildiğiniz gibi özellikle deprem bölgelerinde deprem anlarında geniş alan olması hasebiyle güvenli bir toplanma alanı hipodrom. Elazığ Hipodromu Türkiye Jokey Kulübü’ne bağlı olarak faaliyetlerini 2002 yılından itibaren devam ettiriyor. Ve her hafta burada iki koşu yapılıyor. Böylesine çok vilayette olmayan, vatandaşlarımızın gerek sosyal etkinlik gerekse diğer alanlarda, pozisyonlarda buluşabileceği bir alan olarak önemli bir kazanç burası” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: HİPODROMUMUZ TÜRKİYE’DE BİRİNCİ SIRADA OLAN BİR HİPODROMDUR

Yurtbaşı Belediye başkanı Yasin Yılmaz, “Bugün Elazığ Yurtbaşı Beldemizde valilik kupası düzenlendi. Sayın valimiz buraya teşvik etti. Allah kendisinden razı olsun. Tabi ki hipodrom hemen hemen bizim Yurtbaşı’ndaki hipodromumuz Türkiye’de birinci sırada olan bir hipodromdur. Herkesin buraya gelmesini bekliyorum” şeklinde konuştu.

KAYA: ÇOK İYİ İŞLER OLACAĞINA İNANIYORUM

OSB Başkan Yardımcısı Muhittin Kaya da, “İyi geçti. Elazığ’ın bu tür etkinliklere mutlaka ihtiyacı var. Hakikatten çok iyi bir yer. Çok iyi işler olacağına inanıyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Burak23
Burak23 - 2 yıl Önce

Hepsi kumara düşmüş

SIRADAKİ HABER

banner137