Veteriner Hekimleri Odası’ndan Sokak Hayvanları İçin Çağrı

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası soğuk kış günlerinde dışarıda kalan sokak hayvanları ile ilgili hem sürücüleri hem de vatandaşları uyardı.

Veteriner Hekimleri Odası’ndan Sokak Hayvanları İçin Çağrı

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanları ile ilgili sürücüleri ve vatandaşları uyardı.

“HAYVANLAR AÇLIK, SUSUZLUK İLE BİRLİKTE DONMA RİSKİYLE DE KARŞI KARŞIYA”

Sokak hayvanları ile ilgili yapılan açıklamada, “Hayvanların ekosistemin olmazsa olmazı oldukları, dünyanın sadece bize ait olmadığı ve hayatı bu canlılarla paylaştığımız, havaların soğuması ve kar yağışıyla birlikte sokak hayvanlarının mevsimsel şartlar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandıkları, açlık, susuzluk ile birlikte donma riski ile de karşı karşıya. Vatandaşlarımız tarafından kapıların önüne mutlaka su ve yiyecek bırakılmasının kedi, köpek ve kuşlar için hayati derecede önem taşıyor” denildi.

“BU HAYVANLARIN ÇIKMASININ SAĞLANMASI GEREK”

Ayrıca açıklamada soğuk havalarda araçların motorlarının sıcak olması nedeniyle hayvanların araçların motor kısımlarına ve tekerlek aralarına girdiği, araç sahiplerinin araçlarını çalıştırmadan önce mutlaka kaputa vurarak buradan bu hayvanların çıkmasının sağlanması gerektiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7