Yanılmaz: Elazığ’a İstihdam Alanı Açmak Gerekiyor

Ankara’da ağırlanan basın mensupları AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ı da ziyaret etti. Yanılmaz basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak 2023 yılının Elazığ için önemli bir yıl olduğunu ve Elazığ’ın kıskanılacak bir şehir olduğunu söyledi.

Yanılmaz: Elazığ’a İstihdam Alanı Açmak Gerekiyor

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Ankara’da ağırladığı basın mensuplarının bir durağı da Ak Parti Genel Merkezi oldu.

YANILMAZ: EYLEM PLANI YAPMAMIZ GEREKİYOR

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, “2023 Elazığ için önemli bir yıl. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması hasebiyle bütün ulusumuz için önemli bir yıl. Ancak son iki rakamın 23 olması hasebiyle de Elazığ için önemli bir yıl. Dolayısıyla 2023 yılının öncelikle Elazığ yılı olarak ilan edilmesinin büyük faydası olacağına inanıyorum. Ben bunu Elazığ’a geldiğimde vali beyle de çok detaylı konuştum. Bir eylem planı yapmamız gerekir dedim. Birinci eylem planı; 2023 yılının Elazığ yılı olarak ilan edilmesidir. İkinci eylem planı; Elazığ yılı ilan edildikten sonra 2023’e kadar yapılacak olan çalışmalardır. İlan edildikten sonra 2023’e kadar yapılacak çalışmaların başında da Harput’un, UNESCO’nun kalıcı miras listesine girmesidir. Harput çok önemli bir değer. Biz gastronomi de Elazığ’ın yemeklerini öne çıkarabiliriz. Ancak bilelim ki her ülkenin, her ilin kendisine göre yemekleri var, gastronomisi var. Ama dünyada bir Harput daha yok. Elazığ’da hepimizin işimizi, gücümüzü bırakıp sadece Harput’un UNESCO’ya girmesi için mücadele etmemiz işimizi bırakmamıza değer. Tek nokta üzerinde durmamız buna değer. UNESCO bizim olmazsa olmazımız olmalı” ifadelerini kullandı.

YANILMAZ: AK PARTİ HER ZAMAN SEÇİME HAZIR BİR PARTİDİR

Mücahit Yanılmaz, “AK Parti her zaman seçime hazır bir partidir. Dinamik bir partidir, interaktif bir partidir. Böyle oturup seçim bittikten sonra 5 yıl bekleyip daha sonra seçime gireyim demez. Devamlı hareketli bir partidir. Bu çerçevede seçim inşallah 2023 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi, 2024’de de belediye başkanlığı seçimleri gelecek. Çok uzun bir zaman kalmadı” şeklinde konuştu.

YANILMAZ: ELAZIĞ’A YATIRIMCI GETİRMEK GEREKLİ

Depremle birlikte Elazığ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgi odağı olduğunu belirten Yanılmaz, “Elazığ depremle birlikte Cumhurbaşkanımızın her zaman ilgi alanında oldu. Elazığ’a ayrıcalıkta yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Hatırlayın; içişleri bakanımız, çevre bakanımız, sağlık bakanımız neredeyse 3 ay Elazığ’da kaldılar. Yerel diller konuşmaya başladılar. Hele çevre bakanımız halen belirli aralıklarla Elazığ’a gidip geliyor. 23 bin konut yapılıyor Elazığ’da. Bunların kahir ekseriyeti teslim edildi, diğerleri de teslim edilmeye devam ediliyor. Zor dönemler geçirdik mi geçirdik. Ancak inanıyorum ki bu konutlar teslim edildikten sonra peyzajıyla, depreme dayanıklılığıyla hemşehrilerimiz konutlarına geçtiğinde bu defa bu kaygı mutluluğa dönecektir. Yeter mi? Elazığ için ne kadar çok çalışma olursa o kadar iyi olur. Özellikle istihdam alanı açmak lazım şehre. Bu da yatırımcıyı Elazığ’a getirmekle olur. Elazığ’ın bir taraftan teknoloji bir taraftan tekstil bir taraftan sanayi ve üretim, bir taraftan hayvancılık, bir taraftan tarım ürünleriyle esasında şahsına münhasır özellikli bir şehir olduğunu bizim görme imkanımız olabilir. Kıskanılacak bir şehirdir Elazığ. Buna ulaşmak da çok zor değil. Bir adım attığımız noktada birçok şeyin geldiğini hep gördük ve yaşadık” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil
Cemil - 2 ay Önce

Akpartiye oy verdiğim için ve zamanında gereksiz bir şekilde onları ölümüne savunduğum için çok pişmanım. Bu yüzden O dönemki tartıştığım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Allah affetsin bizi

01
01 @Cemil - 2 ay Önce

Neden fikriniz değişti? Neden pişman oldunuz? Şu an, sizin eski haliniz gibi olanlara söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Yusuf
Yusuf - 2 ay Önce

Bunların hepsi biri birinin aynı, al birini vur öbürüne, Elazığı bölgesinde bunlar çökertti.

Basri
Basri @Yusuf - 2 ay Önce

Gelmiş geçmiş en kötü Belediye Başkanı idi.

Murat ekmez
Murat ekmez - 2 ay Önce

Mücahit sen değil misin ordu evi meydanının ortasına kibrit suyu döken? O ucube köprüyü sen yapmadın mı? Onlarca esnafı orda kaderine terk etmedin mi? Sen Elazığın başına gelmiş en kötü şeysin. Halen çıkmış konuşuyorsun. Elazığa istihdam lazımsa buyur gel elinden tutan yok. Ama gölge etme vAllahi başka ihsan istemez.

Palulu
Palulu - 2 ay Önce

Mücahit;Ankarada tuz kuru olunca, dilde yumuşak olunca böyle bir tablo ortaya çıkıyor. Şu deprem zamanı Elazığ sokaklarında bir tur atmış insan değilsin. Elazığa yaptığın bir hizmet göster tamam diyecem sıfır elde var sıfır

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Yüzsüz çok insan gördük de bunun gibisini ilk defa görüyoruz.

Yeter daa
Yeter daa - 2 ay Önce

Bizi bi sal be

Tuncay Özmen
Tuncay Özmen - 2 ay Önce

Şehri mahvettin, bir de konuşuyorsun.

Yazık elaziz
Yazık elaziz - 2 ay Önce

Ulan elazığ 50 yıl geriye götürdün elazığ spor adında topladığın paralar


SIRADAKİ HABER

banner103