Yapılandırmanın Son Gününde Vergi Dairesinde Yoğunluk Oluştu

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda vergi ve borç yapılandırmalarında ilk taksit ödemeleri için sürecin 1 Mart itibariyle sona ereceği duyurulmuştu. Ödemelerini son güne bırakan vatandaşlar ise vergi daireleri önünde yoğunluk oluşturdu.

Yapılandırmanın Son Gününde Vergi Dairesinde Yoğunluk Oluştu

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyenler için başvuru süresi 1 Şubat’ta sona ermişti.

Yapılandırma fırsatından yararlanan vatandaşlar için ilk taksitin ödemesi süresi 1 Mart itibari ile sona erdi.

Vatandaşlarda vergi ve diğer borçlarının ilk taksitini ödemek için vergi dairelerinin yolunu tuttu.

AYHAN: SON MÜKELLEF GELENE KADAR HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kuyruklar uzadıkça uzadı ancak son vatandaş gelene kadar açık olacaklarını ifade eden Harput Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan, “Yapılandırma yasamızın ödemesinin son günü. Mükelleflerimiz yoğun bir şekilde dairemizde bulunuyorlar. Bizde onlara en kaliteli ve en hızlı bir şekilde hizmet vermek amacıyla bütün personelimiz görev başındayız. Mükelleflerimizin tabi atlamaması gereken husus; birinci ve ikinci taksitlerin mutlaka süresinde yatırılması gerekiyor. Süresinde yatmayan taksit olduğu zaman, ihlal edilmiş sayılıyor, yapılandırılan borç ilk haline dönüyor. Yani TEFE-TÜFE silinmişti, gecikme faizi silinmişti, TEFE-TÜFE’ye dönüşmüştü. Eski haline dönerek tekrardan gecikme faizine dönüştüğü için çok büyük borçlu mükelleflerimizde 100 bin liraya yakın bir vade farkı oluşabiliyor bazı durumlarda. Bugün biz son mükellef gelene kadar daire de hizmet vermeye devam edeceğiz. Veznemiz açık” ifadelerini kullandı.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 19:32
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
aeuei
aeuei - 3 ay Önce

İNTERNETTEN ANLAYAN Bİ YAKININIZ YOK MU.ORDAN 5 DK DA YATIRABİLİRDİNİZ. BU NEDİR?

SIRADAKİ HABER

banner103