Yeni Bir Hayata “Kep Attılar”

Yöntem Okulları lise mezunlarını verdi.

Yeni Bir Hayata “Kep Attılar”

Yöntem Okulları’nda 2016-2017 yılı eğitim öğretim dönemini başarıyla tamamlayan lise öğrencileri mezun oldu.

Son sınıf öğrencileri, diplomalarını aldı, keplerini attı doyasıya eğlendi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Yöntem Okulları’nda lise öğrencileriyle birlikte velilerin de heyecanı vardı.

Lise öğrencileri, emek verdikleri okullarında kep atma heyecanı yaşayarak, mezun oldular.

Yöntem Okulları Fen Lisesi Müdürü Serkan Akatlı yaptığı açıklamada, “Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla atan velilerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ederim. Emanet olarak aldığımız değerli evlatlarımızı okulumuz olarak kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket edebilen, bilgili yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum” dedi.

Akatlı, öğrencilere LYS sınavında başarılar dileyerek, velilere: “Öğrencilerimize olan desteklerinizin devamını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Öğrencileri bilgi ve erdemle donatıp, buradan uğurlamanın heyecanı ve huzuru içerisinde olduklarını belirten Akatlı, “Bu maratonda öğrencilerimize her türlü desteği veren öğretmen arkadaşlarıma teşekkür derim. Sevgili gençler sizlerden sahip olmasını isteğim 3 şey var. Sağlığınız mutluluğunuz, ahlaklı ve başarılı olmanızdır.  Sizlerden dürüst adil değer ve tutumlarına bağlı olmanızı arzuluyorum” diye konuştu.

Akatlı, Yöntem okullarının yarınları güçlü, Elazığ’ın en önemli eğitim kurumlarından biri olduğunu dile getirerek, “Bu mezuniyet töreninin hayatınızda tatlı bir anı kalmasını temenni ediyor, sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

“Bizlerin adeta ikinci ev olarak gördüğü okulda süreci dolu dolu yaşadığımız kanaatindeyim”

Mezun olan öğrencilerin adına konuşma yapan Nurullah Kürşat İsmigil de, “Elazığ’ımıza eğitim alanında değer katan ve geçen yıl faaliyete başlamasına rağmen kısa zamanda başarıları ile göz dolduran bir okulu bize kazandırdığınız için Yöntem ailesi kurucularına teşekkür diyorum. Kısa sürede elde edilen bu başarının ardasında elbet 18 yıllık bir tecrübenin oluşturduğu sağlam bir temelin olduğu inkâr edilemez. Bu temelleri üzerinde yükselen yöntem okullarının ikinci mezunları olduğumuz için büyük bir sevinç yaşamaktayız. Akademik başarıyı ve karakter eğitimi ve ahlak öğretimi ile bütünleyen okulumuzda zorlu bir maratonu geride bırakmak üzereyiz. Bizlerin adeta ikinci ev olarak gördüğü okulda süreci dolu dolu yaşadığımız kanaatindeyim” dedi.

"Aidiyet duygusu uyandırdılar”

İsmigil sözlerine şöyle devam etti: “Disipline edilmiş bu mekanda bizlerin ihtiyacı olan akademik bilgiler bizi çok iyi bilen öğretmenlerimiz tarafından bizlere aktarıldı. Bizim ihtiyaçlarımız doğrultusunda anlatılan konuların tekrarı bire bir özel ders şeklinde yapıldı. Bizler YGS ve LYS hazırlanan öğrenciler olarak yöntem okulları ailesi bizleri sadece sınava değil hayata da hazırladıklarını da söyleyebilirim. Bizleri fiziki ve ruhsal olarak yoran bu süreçte gerek rehber öğretmenlerimiz gerek branş öğretmenlerimiz daima yanımızda oldular. Onlar bu zorlu süreçte aile sıcaklığı uyandıran samimiyetleri ile yılların verdiği deneyim ve tecrübeleri ile bizlerde bir aidiyet duygusu uyandırdılar. Okul müdürümüz karakteri sağlam değerleri ne bağlı ahlaki yönü gelişmiş ve anane abasına hürmet gösteren bir neslin yetişmesi için sürekli bizlere telkinlerde bulunmuştur. Bize çok şey katmış müdürlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Başlangıçlar güzeldir bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı, umutlu ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride kırılan kalbinizde bir parçamı yoksa sevdiklerinizden paylaştığınız anlar mı? Beni ve arkadaşlarımı hüzünlendiren dönemdeyiz.”

Daha sonra öğrencilere diploma verildi, dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 14:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137