Yeni Zelanda’daki Saldırı Nedeniyle Elazığ Ayakta

Milli Türk Talebe Birliği Öncülüğünde Bir Araya Gelen Sivil Toplum Kuruluşları, Yeni Zelanda’daki Cami Saldırısını Kınadı ve Lanet Okudu…

Yeni Zelanda’daki Saldırı Nedeniyle Elazığ Ayakta

Milli Türk Birliği Talebe Birliği öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmenevi önünde Yeni Zelanda’daki cami saldırısında şehit düşenler için bir araya geldi.

AKGÜL:  TERÖR SALDIRISINI KINIYOR VE LANETLİYORUZ

Milli Türk Talebe Birliği Elazığ Şube Başkanı Ömer Faruk Akgül,” Terör saldırısını kınıyor ve lanetliyoruz. İslamofobik söylemeleri sapıkça bir ideolojiye dönüşmüştür. İnançları gereği ibadet etme olan Müslüman kardeşlerimize yapılan bu saldırı İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermektedir.

Dünyanın neresinde olursa olsun Doğusuyla Batısıyla, Kuzeyiyle Güneyi ile Müslüman kardeşlerimizin inanç hürriyeti bizim hürriyetimiz ve elbette ki mukaddesatları bizim mukaddesatımızdır. Bu nedenle yapılan bu menfur körleşmiş sapık ve feci terör saldırısını lanetliyor esefle kınıyoruz. İslamofobik söylemlerin yüzyıllardan beridir; Avrupa da, Asya da ve diğer okyanus ötesi ülkelerde Müslümanların Türk olarak alınması suretiyle milletimizi dolayısıyla vatandaşlarımızı ve liderlerimizi hedef alan, sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğünü defalarca gördük. Defalarca bu tarz eğilim hadiselerin yaşandığına şahit olduk. Ancak bu hadiseler karşısında batı ülkelerinin ve bilhassa Müslüman ülkelerin sessiz tutumu bizleri daha derinden üzmektedir” dedi.

KAYAOĞLU: SESSİZ KALMAYACAK,SESİMİZİ DÜNYAYA DUYURACAĞIZ.

Fecir Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Kayaoğlu da yaptığı değerlendirmede,” Bizler Müslüman evladı olarak bunlara bu yapılan olaylara karşı sessiz kalmayacak, sesimizi dünyaya duyuracağız. Biz o insanlık rehberi Hz. Muhammed (As.) ümmeti olarak İnsanlık dersi vermeye geldik biz asla garip, sessiz yalnızca ibadet için bir yerde bulunan insanlara silah doğrultmayacağız o sessiz garip insanlara asla ve asla onların canlarına kast etmeyeceğiz. Ama dünyada bulunan o kin nefret dolu insanlar bizleri yani İslam ümmetini kırmak için işte bu kinleri bir şekilde kusacaklar” dedi.

Grup, şehit düşenler için yaptığı duanın ardından dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7