Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Karakuş, Üniversitenin Arsasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş üniversite arsasının belediyeye verilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Karakuş, Üniversitenin Arsasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Fırat Üniversitesi arsasının Elazığ Belediyesi'ne devredilmesiyle ilgili açıklama yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş şunları söyledi; "Fırat Üniversitesi bölgesinde ilklerini gerçekleştiren 48 bin öğrenciye eğitim veren özellikle mühendislik fakültesi olarak Türkiye 6. Olan Elazığ'ın vazgeçilmez ve üst derecede önem verilmesi gereken bir eğitim yuvasıdır. Elazığlılar olarak, Elazığlı bürokrat ve siyasetçiler olarak bizlere düşen Fırat üniversitesini bölgesinde ve hatta ülkemizde ilk beş içerisinde yer alabilecek bir ilim, bilim ve eğitim kurumu haline getirmektir.

Bu sebeple mesaimizi, plan ve projelerimizi bu yolda belirlemeli, bu bağlamda projeler üreterek üniversitemizin büyümesini ve değer üretmesini sağlamak mecburiyetindeyiz. Geçen gün rektör beye yapmış olduğumuz ziyaretimizde ve bugün basında da yer aldığı üzere malesef ki bürokrat ve yetki sahibi siyasilerimiz planlarını ilim, bilim ve öğretim üzerinden yapmak yerine, üniversitemize ait olan ve üniversitemizin ilerleyecek süreçte kullanabileceği en uygun yer olan araziyi nasıl yaparız da üniversitenin elinden alır, imara açar bu arsaları birilerine satarak kazanç elde ederiz şeklinde planlar yapmaktadırlar. Üniversitemizin önümüzdeki 15-20 yıllık süreç dahilinde bu araziden başka yerleşke oluşturacağı bir yer bulunmamaktadır. Bu noktada karar yetkisine sahip idareci, bürokrat ve siyasileri gidilen yolun yanlış olduğu şeklinde uyarmak suretiyle, yapılan bu yanlıştan bir an evvel dönmeye davet ediyor, atanmış bir bakanın ısrar ettiği bu hususun hesabını, Elazığ'ın seçilmiş milletvekillerinin vereceğini belirterek beş milletvekilimizin bir araya gelerek bu karardan dönülmesi noktasında göreve davet ediyoruz.

İlle de belediyeye bir kaynak oluşturmak niyetindeyseniz, 130 bin TL maliyetli daireleri 273 bin TL ye verdiğiniz ihaleleri iptal ederek işe başlayın, o ihalelerde fazladan ödenecek kaynağı Elazığ belediyesine aktarın bizlerde sizleri ayakta alkışlayalım."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 16:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gerzekalısınız
Gerzekalısınız - 3 yıl Önce

Bunu birtek sen düşündün demi

SIRADAKİ HABER