Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Elazığ’da

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin Karakoçan 1.olağan kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi. Erbakan Elazığ’da partilileri tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut Başkan Mehmet Karaboğa güven tazelerken, kongrede açıklamalarda bulunan Dr. Erbakan, Elazığ aynen birinci 40 yılda olduğu gibi ikinci 40 yılda da hünkar mahfili olacağını açık bir şekilde gösterdi” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Elazığ’da

Yeniden Refah partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin Karakoçan 1.olağan kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Partisinin Elazığ İl Teşkilatı ile bir araya gelen ve Elazığ’daki çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan daha sonra kongreye katılmak üzere ilçeye hareket etti. Konvoy eşliğinde ilçeye hareket eden Dr. Erbakan partilileri tarafından hem yol kenarında hem de Karakoçan’da büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karakoçan 1. Olağan kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Mehmet Karaboğa güven tazeledi.

KARABOĞA: CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

Güven tazeleyen Yeniden Refah Partisi Karakoçan İlçe Başkanı Mehmet Karaboğa, “Yeniden Refah Partisi Türk siyasetine nezaket, kalite ve seviye getirmiştir. Hedefimiz milletimizin manevi ve maddi alanlarda kalkınmasını gerçekleştirerek huzur ve refaha ulaşmasını sağlamaktır. Güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu bir dünyanın kurulması temel idealimiz olacaktır. Bizler Yeniden Refah Partisi Karakoçan ilçe teşkilatı olarak yüklendiğimiz bu misyonla Karakoçan’ımız için, ülkemiz için ve bütün insanlığın kurtuluşu için canla, başla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

KARAKUŞ: YILMADAN USANMADAN MÜCADELE ETTİK

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhan Karakuş ise, “Yaklaşık bir buçuk yıllık süredir Elazığ il teşkilatı olarak şahsımın önderliğinde ve çok kıymetli, çok değerli il yönetim kurulunun vermiş olduğu desteklerle göstermiş olduğunuz hedeflere göstermiş olduğu şekilde inanarak, kazanarak, insan kazanarak, mücadele ederek bütün zorluklara, bütün güçlüklere, medya ambargosuna rağmen yılmadan, usanmadan mücadele ettik ve bundan sonra da sizin arkanızda dimdik kaya gibi durarak mücadelemize devam edeceğiz. Arkamızda güçlü insanların güçlü basın kuruluşlarının olmaması bizi hiçbir zaman hedefimizden yıldırmadı. Hedefimizden alı koymadı. Görevi devraldığımız günden beridir Elazığ’da bütün ilçelerimizde, bütün köylerimizde, bütün mahallelerimizde milli görüş davalarımızı yarınlarımızın, çocuklarımızın, geleceğimizin ümidi olan davamızı, liderimizi ve partimizi anlatma gayreti içerisinde olduk” şeklinde konuştu.

GÜNBEY: BU SALONDA HEYECAN VAR ELHAMDÜLİLLAH ÇOK ŞÜKÜR

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sacit Günbey de, “Salona girerken Erbakan Hoca’mızın sesini duymuyordum. Sizden heyecan, heyecan, heyecan istiyorum dedi. Maşallah bu salonda heyecan var elhamdülillah çok şükür. Bu heyecan hiç şüpheniz olmasın ilk seçimde Yeniden Refah Partisi’ni iktidara getirecek bundan hiç şüpheniz olmasın. Allah’a sonsuz şükürler olsun. Bizi Müslüman olarak yaratmış hamt olsun. Ne kadar şükretsek azdır. Bir daha şükrediyorum ki Cenap-ı Allah milli görüşçü olmayı bize nasip etmiş. Ne kadar şükretsek azdır elhamdülillah. Muhterem misafirler Erbakan hocamız derdi ki kim olursa olsun bu partiye, bu milli görüşe gelse katılsa milli görüşe şeref vermez. Ancak o şeref onu elhamdülillah bizde milli görüşteyiz ve şeref bulduk Allah’a hamt olsun, Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Partililerine seslenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan önce Elazığlıları selamladı.

ERBAKAN: TÜM ELAZIĞLILAR’I BAĞRIMA BASIYORUM

Fatih Erbakan, “Selamunaleyküm Karakoçanlılar, selamünaleyküm Elazığlılar, selamünaleyküm milli görüşçüler. Hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Bu salonu içiyle ve dışıyla birlikte kuru kalabalık olarak değil, gözleri heyecandan ve aşktan parlayan sadık, samimi milli görüşçüler olarak dolduran hanımıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla tüm Karakoçanlılar’ı, tüm Elazığlılar’ı, tüm milli görüşçüleri bağrıma basıyorum, hoş geldiniz diyorum teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

ERBAKAN: İKİNCİ KIRK YILDA DA HÜNKAR MAHFİLİ OLACAĞINI AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖSTERDİ

Selamlamanın ardından açıklamalarda bulunan Dr. Erbakan, “Geçtiğimiz günlerde Ankara Havaalanı’nda bir kardeşimizle karşılaştık. Erbakan hocamızın milli selamet partisi döneminde Ankara çalışmalarında eşlik eden merhum babası bu kardeşimizi anlatıyormuş; babasının adı Zeki ben Erbakan hocamızın aracını kullanıyordum. Bir elimle direksiyonu tutup bir elimle milli selamet bayrağını tutuyordum. Erbakan hocamızda arkada oturuyor. ‘Salla Zeki salla, bayrağı salla’ diye bana uyarıda bulunurdu dedi. Şimdi bu neden önemli? Bu şunun için önemli bayrağı sallayacak ikinci bir kişi daha yok. Arabayı kullanan kişi hem arabayı kullanıyor hem bayrağı sallıyor. İşte bu günlerden şimdiki döneme geldik. Ve o dönemde ekilen tohumların bereketi, o muazzam manevi miras sayesinde Erbakan hocamızın, milli görüşümüzün, davamızın bereketi sayesinde bugün Elazığ’da değil, Elazığ’ın ilçelerinde dahil salonlara sığmayan Yeniden Refah Partisi’ni görüyoruz. Bugün Elazığ’dan buraya gelene kadar ki o coşkulu o muazzam konvoy; burada Karakoçan’daki karşılama ve bugün bu salondaki bu muazzam atmosfer bize Elazığ’ın aynen birinci kırk yılda olduğu gibi ikinci kırk yılda da hünkar mahfili olacağını açık bir şekilde gösterdi” ifadelerine yer verdi.

ERBAKAN: ENFLASYONUN ALTINDAKİ ORANDA BİR ARTIŞ ZATEN MATEMATİKSEL OLARAK ARTIŞ SAYILMAZ

ülke gündemine dairde açıklamalarda bulunan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, “Türkiye’nin uzun zamandan beri vatandaşın kırmızı et tüketebilmesi mümkün değildi. Hatta Anadolu’da gezerken ben arkadaşlara yarı şaka yarı ciddi takılıyordum. Bir tane et döner yapan dükkan karşımıza çıkmıyor. Her yer tavuk döner yapıyor. Vatandaşın alım gücü ne kadar düşmüş et döner yiyecek hali kalmamış diyordum şimdi geldiğimiz noktada bırakın tavuğu bırakın beyaz eti bırakın kıymayı pek çok meyve sebzeyi bile vatandaşın alabilmesi mümkün değil. Enflasyon almış başını gitmiş. Ülkemizde Ayçiçek yağının fiyatı bir senede yüzde 60 artıyor. Bırakın et döneri, kırmızı eti, dana kuşbaşını Ayçiçek yağı zaten lüks bir ürün haline gelmiş. asgari ücrete yapılan maaş zammı ne kadar? Yüzde 21. Memur emeklisine, işçi emeklisine yapılan zam yüzde 7 buçuk, yüzde 8 buçuk. E bunlar maaş zammı sayılmaz ki enflasyonun altındaki oranda bir artış zaten matematiksel olarak artış sayılmaz. Bizi kıskanan Avrupa’da asgari ücret bin 500 ile 2 bin Euro arasında. Türk Lirası’na çevirelim aşağı yukarı çevirelim 15 bin lira. Esnaf kepengini indirdi ve kalanlar da entübe olmuş, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Esnafa doğrudan nakit desteğinin daha da arttırılarak dişe dokunur seviyede devam ettirilmesi lazım. Esnafın çalıştırdığı işçiye göre, verdiği vergiye göre en azından 50 bin lira olmak üzere esnafa hibe yapılması lazım. Esnafın doğal gaz, elektrik, su ve SGK borçlarının faizsiz olarak en azından 1 yıl ertelenmesi lazım ve devlet tarafından verilen kısa çalışma ödeneğinin en azından 6 ay daha devam ettirilmesi lazım” diye ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem gülbay
Ethem gülbay - 3 hafta Önce

Bu arkadaşlar siyasal islamın bittiğini ve elli yıl süresince gelemeyeceğini hala görememişler. Başlarına yeni kelimesinş ekleyince yenilendiklerini zannediyorlar. Bu zihniyet zaten 18 yıldır iktidarda

Ali Haydar
Ali Haydar - 3 hafta Önce

50 yıl sonra gelecek mi acaba Ethem Gakgo?Ne deyisin?İlmi siyaset bilen,kullanan ancak gelir,zaten geldi de.Digerleri fasa fiso.Dün bizi siyonizme karşıymış gibi aldatanlar iktidara geldiklerinde İsrail ile 17 seri stratejik anlaşma imzalayarak,insanları sukutu hayale uğrattıklarını biliyoruz,şimdiki nesil bilmiyor,hatta devlet adına o anlaşmayı imzalayan bazı asker ,sivil bürokratların bazıları hala hayatta.Üstelikte iki tank tıkırtısı ile korkup kaçıp gittiler.

,,,,,,
,,,,,, @Ali Haydar - 3 hafta Önce

Ali Haydar, 20 yıllık CHP iktidarından bahsediyor(!) Siz ne sanmıştınız?

Mesafe
Mesafe - 3 hafta Önce

Yaw arkadss niye siyasi toplantılara polis müdahale etmiyor kalabalık her yer

tuncay
tuncay - 3 hafta Önce

babası AKP düşmanıydı oğlu yandaş oldu , madem çok meraklısın git reis seni mv yapsın ne işin var partiyle kimden oy alacaksın bu kafayla?

SIRADAKİ HABER

banner103