Yeniden Refah Partisi’nden Kura Açıklaması

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş TOKİ konutlarıyla yaptığı açıklamada “Elazığlıyı sağa sola savuran, huzursuz eden bir toptan kura çekimi yapılmıştır. İnsanların mahallesi, çevresi, sosyal hayatı göz ardı edilmiş, işin kolayına kaçılmış ve Elazığlı depremzedeler bir kez daha mağdur edilmiştir!” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nden Kura Açıklaması

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş TOKİ kura sonuçları ile ilgili halkın memnun olmadığını belirtti.

KARAKUŞ: ELAZIĞ’IN SOSYAL AİLE HAYATINA UYMAYAN TEK TİP PROJELERİ

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, “24 Ocak depremimin hemen akabinde devletimiz, biz güçlüyüz ve vatandaşımızın yanındayız diyerek Elazığ’da TOKİ’yi sahaya sürmüş, depremde acılar yaşayan memleketimizin bir an evvel imar edilmesi, evini ve ailesini kaybeden vatandaşlara yeni bir yaşam alanı, yeni bir umut olması açısından çalışmalar başlatılmış, binlerce kura çekilmiş ve yine binlerce daire teslim edilmiştir. Ancak, TOKİ denen kurumun gerek ihale rakamları, gerek Elazığ’ın sosyal aile hayatına uymayan tek tip projeleri, gerekse de toptancı bir zihniyet ile tek torbadan kura çekilmesi hususları hemşerilerimizin kabuk tutmaya başlayan yaralarını tekrardan kanatmaya başlatmıştır.  Dairelerin ihale fiyatları gelişi güzel bir şekilde ganimet gibi dağıtılmış, arsa bedelinden, vergi ve harçlardan muaf olan daireler ederinin iki katı rakamlara ihale edilmiştir. Bunun üzerinden %30 indirim yapılacağı dahi söylense ortaya çıkan evlere nazaran vatandaş mağdur edilmiştir” dedi.

KARAKUŞ: BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKIN BİZDEN BU KADAR

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, “Diğer bir mağduriyet, kat sayısınında dört olarak ısrar edilmesidir. Hali hazırda uygulanan imar planında 8-10-12 kata müsade edilen yerler olmasına rağmen, deprem anında mevcut yüksek katlı binalarda sağlam yapılmalarından dolayı herhangi bir hasar olmamasına rağmen Toki’nin yatay mimari diyerek dört katta ısrar etmesinin sonucu olarak; iç içe girmiş bloklar, küçük daireler, yetersiz cadde ve sokaklar ortaya çıkmıştır. Geldiğimiz son noktada ise, ne akılla hareket edilmiş, kimden olur alınmış bilmeyiz ama Elazığlıyı sağa sola savuran, huzursuz eden bir TOPTAN KURA çekimi yapılmıştır. İnsanların mahallesi, çevresi, sosyal hayatı göz ardı edilmiş, işin kolayına kaçılmış ve Elazığlı depremzedeler bir kez daha mağdur edilmiştir! Sosyal medya sitelerinde kendi dertlerine düşüp kendi mahallelerine geri dönmek çabasıyla ilan veren, paylaşım yapan insanları gördüğünüzde hiç mi yüzünüz kızarmıyor ve kendinize pay çıkarmıyorsunuz, hiç mi vicdanen rahatsız olmadınız? Yüksek ihale rakamları, Elâzığ’dan aldığınız yaklaşık iki bin dönüm civarında ki hazine arazisi, baştan savma, külleme yaptığınız dairelerin bir yılda dökülmeye, çatlamaya başlaması ve cami, market, fırın, okul, park gibi sosyal alanların ve temel ihtiyaçların karşılanabileceği mekanların olmaması "başınızın çaresine bakın bizden bu kadar" der gibi planlanmadan yerleşim yerlerinin yapılması Elazığ’ı mağdur etmeye yetmedi de şimdi TOPTAN KURA yöntemine mi başladınız? Kullandığınız arazilerde, bol keseden harcadığınız paralar da bu milletin parasıdır. Milletin parasıyla milletin arazisinde yine o millete zulüm ancak böyle yapılır” diye kaydetti.

KARAKUŞ: ELAZIĞ YEDİĞİ AYAZI UNUTMAYACAK

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, “Tabi burada ilimizin iktidar siyasilerine ve yöneticilerine bir parantez açmak gerekiyor. TOKİ’nin bu haksız, hukuksuz, dediğim dedik tepeden inme kararlarına ses çıkarmayan, her şey normal gidiyormuş gibi bir görüntü veren EY milletvekilleri, belediye başkanı, il başkanı, emanet olarak aldığınız oyların hakkını veremediniz, bu sınavı geçmediniz ve bu vebal hepinizin çünkü böyle zor ve müşkül durumlarda vatandaş, oy verip seçtiği kişilerden kendilerine sahip çıkmasını ve haklarının korumalarını beklerler. Bir ilde imar edilen konutun projesinde, maliyetinde, dağıtım usulünde söz hakkı olmayan, varsa eğer konuşmayan müdahale etmeyen milletin vekilleri başka hangi zaman ne işe yararlar? Merkezi hükümetin ve iktidarın haklarını kendi vatandaşının haklarından daha çok savunan yerel yöneticilerimiz iktidar milletvekilleri, Belediye Başkanı ve İl Başkanı oysa biz Ankara da verilen pozları görünce bizlerde Elazığlılar gibi bir an için umut etmiştik, güzel haberler alacağız diye. Sonuç fiyasko; 4 Milletvekili+1 Belediye Başkanı+1 İl Başkanı=TOPTAN KURA! Elazığlı yediği bu ayazı unutmayacak, iyi bilinsin. Sandıkta ise TOPTAN PAKET çıkacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 16:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi Beşiktaş
Hilmi Beşiktaş - 2 ay Önce

50 tane Muhalefet Partisinin yapamadığını AK Partinin kendisi yapıyor. Bu Partiyi Elazığ da bitirmek için ne lazımsa yapılıyor. Muazzam bir tepki var hala anlayamıyorlar

Kral 23
Kral 23 - 2 ay Önce

Bu fırıldak kura işleminden sonra yemislige gittim bitmiş denilen yerler en az 3,4 ay daha sürer dedi santiyede kiler su yok elketirik yok 1 etap diyorlar başka etap yok kurmada 5 etap diyor bu nasıl bir oyun peki 3 ,4 ay daha isi olan yer için neden alel acaba kura yapıldı. Yarın ilk işim dava açmak olacak

Askeri
Askeri - 2 ay Önce

Neden kura çekilmeden sölemediniz

Yandaş Medya
Yandaş Medya @Askeri - 2 ay Önce

Kura çekilmeden önce söylüyorlar ama Elazığ yandaş TV kanalları yayınlamıyor. Tıpkı 20 Muhtarın ortak açıklamasını yayınlamadıkları gibi malum ilimizin çakma Ahaberi ve Çakma CNNTürkü var

Bızmişen Başvuru
Bızmişen Başvuru - 2 ay Önce

Bızmişendeki gibi başvuru alınmalıydı

hüseyin
hüseyin - 2 ay Önce

cumhur ittifakı içinde kalmak şartıyla bu şarlatanlara oy yok. zaten 2 seçimdir ak partiye oy vermiyorum. oylar reise(DEVLET BAHÇELİ)

Zafran
Zafran - 2 ay Önce

Zafran 2+1 zemin dairem altinda daire var yemislik 2+1 ile takas dusunuyorum ilgilenenler 5335728294

Murat
Murat - 2 ay Önce

Çatal çeşme 2.kat 3+1 ile yemişlik 3+1 2. Veya 3. Kat değiştirmek isteyen
05414048388

SIRADAKİ HABER

banner103