"Yenilikçi Girişimcilik Gelişim Programı"

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Elazığ Yatırım Destek Ofisi tarafından ‘Yenilikçi Girişimcilik Gelişim Programı’ düzenlendi.

"Yenilikçi Girişimcilik Gelişim Programı"

FKA Elazığ Yatırım Destek Ofisi tarafından organize edilen ve 2 gün süren ‘Yenilikçi Girişimcilik Gelişim Programı’ tamamlandı. Program kapsamında katılımcılar ilk gün FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop ve Elazığ Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdulvahap Yoğunlu ile birlikte, Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Kutbeddin Demirdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde, ilin yatırım ortamı, fırsatları, girişimcilik potansiyeli ve ilde yapılacak yeni yatırımlar değerlendirildiği belirtildi.

Programın ikinci gününde ise FKA ve FÜ işbirliğiyle düzenlenen 'Fırat Girişim Kampı' programına katılan girişimciler, iş fikirlerini TÜSİAD, FKA ve FÜ'nün Teknokent yetkililerine anlattı. Yapılan görüşmeler sonrasında girişimcilere iş fikirlerini hayata geçirmeleri yolları noktasında tavsiyeler veren uzmanlar, yatırımcı bağlantılarının da kurulduğunu belirtti.

FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ’ın ve özelde Fırat Üniversitesinin ‘Yenilikçi girişimcilik’ alanındaki potansiyeline dikkat çekti.

FÜ Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin girişimcilik yönündeki potansiyelinin Elazığ’ın kalkınması için önemli bir kaldıraç olacağını aktaran Öztop, “Kış aylarında üniversitemiz ve KOSGEB ile işbirliği içinde 'Fırat Girişim Kampı' etkinliğimizi tamamladık. Bu etkinlik kapsamında başarılı olan girişimci adaylarımıza sertifikaları verildi. Kampın son ama bence en önemli ayağı olarak da değerli hemşehrimiz Nüket Küçükel’in önderliğinde ve TÜSİAD işbirliğiyle girişimci-yatırımcı buluşması tertipledik. Girişimcilik faaliyetlerinde kişisel ve kurumsal iş ağlarına erişim olanakları, maddi desteğin çok ötesinde olabiliyor. Bugün de girişimcilerimiz böylesi değerli bir iş çevresiyle tanıştılar. Önümüzdeki aylarda benzer etkinlikleri diğer bölge illerimizde de devam ettireceğiz” dedi.

'Yenilikçi Girişimcilik Gelişim Programı’na Güven Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Nüket Küçükel Ezberci, TÜSİAD Ankara Temsilcisi Eray AKDAĞ, Genel Sekreter Ebru Dicle ve Bölgesel Kalkınma Politikaları Bölümü Sorumlusu Ceren Aydın Ergün'ün katıldığı bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137