Yerel Medyanın Sorunları Numan Kurtulmuş ve Mahir Ünal'a İletildi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, aralarında televizyonlarımız Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın da olduğu Anadolu Yayıncılar Derneği yönetimi ve yerel medya temsilcileriyle bir araya geldiler. Gerçekleştirilen toplantıda yerel medyanın sorunları aktarıldı.

Yerel Medyanın Sorunları Numan Kurtulmuş ve Mahir Ünal'a İletildi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Genel Merkezde Anadolu Yayıncılar Derneği yönetimiyle toplantı yaptı.

Toplantıya Numan Kurtulmuş ve Mahir Ünal’ın yanı sıra Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı ve televizyonlarımız Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, dernek yöneticileri ve yerel medya temsilcileri katıldı.

YEREL MEDYANIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda, koronavirüs salgını sonrasında yaşanan ekonomik daralmanın yerel medya üzerindeki finansal etkileri, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

KURTULMUŞ: YEREL MEDYANIN HALKIN SESİNİN SİYASETÇİLER TARAFINDAN DUYULMASINA ÇOK ÖNEMLİ KATKILARI OLUYOR

Toplantıda konuşan ve yerel medyanın öneminden bahseden Numan Kurtulmuş, Anadolu’nun dört bir yanında yayın yapan yerel medyanın kendilerinde ayrı bir yeri bulunduğunu belirterek, "Türkiye'de her zaman demokrasinin gelişmesinde, yerel taleplerin Türkiye siyasetine yansımasında, halkın sesinin siyaset tarafından duyulmasında çok önemli katkıları olan kuruluşlardır yerel medya. 15 Temmuz gibi birçok ulusal konuda yerel medya, halkın iradesiyle seçilmiş yöneticilerinin işlerini yapmasından yana, demokrasiden yana tavrını ortaya koymuştur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere her zaman yerel yayıncıların yanında olduk. Taleplerinizin çözümleri için hassasiyetle üzerinde durduk. Bundan sonra da durmaya elimizden geldiği kadarıyla devam edeceğiz” dedi.

ÜNAL: SİZİN YAPTIĞINIZ İŞ ÇOK KIYMETLİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bir sempozyum gibi bir şey hazırlayıp, Anadolu medyasının sorunları ve yeni medya düzeni konulu bir sempozyumda bunları tartışmak ve yeni yollar bulmak lazım. Yani şuanda siz yaptığınız işin yapısal özellikleriyle ilgili sorun yaşıyorsunuz. Gazetecilik ve habercilik ruhuyla ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz. Sizin yaptığınız iş çok kıymetli fakat kullandığınız araçlarla ilgili bir sorun yaşıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

KURTULMUŞ VE ÜNAL’A DOSYA SUNULDU

Toplantıda, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yerel medyanın taleplerini içeren bir dosyayı Kurtulmuş ve Ünal'a sundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdemli tavırlar bekliyoruz
Erdemli tavırlar bekliyoruz - 1 yıl Önce

Evet gerçekten şuan en çok ihtiyaç duyduğumuz:Memleketin gerçek sorunlarını, sebeplerini,çözüm önerilerini,kimlerin memleket için çalıştığını ,kimlerin kendi nefsine çalıştığını,köstek olanları estek olanlarını vs. haberi yapmadan aman ucu filana dokunur, yok şu çıkarımız var diye işte o haberleri yapmıyorsanız olan ELAZIĞ” oluyor ve avucumuzun içinde ELAZIĞ kayıp gidiyor.En büyük güç siz medya ama en önemlisi Erdemli,inançlı,cesur çalışanlarıdır.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109