“Yeter Artık”

Şimşek: Kamu görevlileri mutlu edilmeli.

“Yeter Artık”

Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının, Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayamamasından yakındı.

Şimşek yaptığı basın açıklamasında, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının sorunlarını dile getirdi ve yapılması gerekenleri anlattı.

“Kurum çalışanları göz ardı edilmektedir”

Şimşek, “Her yıl düzenli olarak sosyal güvenlik haftası kutlansa da kurumda çalışan kamu görevlileri ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle sosyal güvenlik haftasını maalesef kutlayamamaktadır. Sosyal güvenlik kurumu çalışanları çok sayıda hizmeti beşikten mezara kadar tüm vatandaşlarımıza vermektedirler. Sosyal güvenlik kurumu vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak bun amacın gerçekleştirilmesinde en büyük pay sahibi olan kurum çalışanları göz ardı edilmektedir” dedi.

“Kamu görevlilerimizin alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz”

Kendisi ve ailesinde fedakârlıklarda bulunarak öz veri ve gayretle içerisinde bulunan, gecesini gündüzüne katarak mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerinin maddi anlamda karşılığını alamamasından yakınan Şimşek, “Bu büyük bir adaletsizliktir. Genel yetkili sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesin ve kamu görevlilerimizin hakkının emeğinin ve alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“Yeter Artık”

Şimşek yaptığı basın açıklamasına şöyle devam etti: “Büro Memur Sen olarak sosyal güvenlik haftasında kurumda çalışan personele yapılan haksızlıklara ‘Yeter artık’ diyoruz. Büro Memur Sen olarak, kurumdaki kamu görevlilerinin insanca yaşamasını, evine gülen yüzle gitmesini istiyoruz.

Sosyal güvenlik haftası önce kurumda çalışan kamu görevlilerini mutlu edilerek değer kazanacaktır. Bunun için, kurum personeli uzmanlaştırılmalı, İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/ Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları açılmalıdır. Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimizin hakkı olan fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. İcra memuru denetmen uzman müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, sosyal güvenlik kurumunda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmelidir.

Genel yetkili sendika büro memur sen olarak açıkladığımız bu haklı talepler en kısa sürede dikkate alınarak sosyal güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137