banner83

Yetim Gülerse; Dünya Güler…

Yetim Gülerse; dünya güler projesi kapsamında Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve MHP İl Başkanı Semih Işıkver; kısa adı İHH olan İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi’yle birlikte organize edilen etkinlikte yetim çocuklarıyla halı saha futbol maçında bir araya geldiler.

Yetim Gülerse; Dünya Güler…

Yetim gülerse; dünya güler… Yetimin gözü hep yaşlıdır. Bir türlü gülmez, nedense…

İHH, yani insani yardım derneği Elazığ şubesi tarafından organize edilen ve adına da “yetim gülerse; dünya güler” denilen organizasyonda il yöneticilerimiz, ilimizdeki yetim çocuklarla bir araya gelerek, futbol oynadılar, yüzlerinin bir nebze de olsun gülmelerine katkıda bulundular.

Vali yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları ve MHP il başkanı Semih Işıkver; bu anlamlı organizasyonda Sporium 23 tesislerinde bir araya geldiler.

KILIÇ: DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

IHH Elazığ şube başkanı Metin Kılıç, “Başkanıma, sayın valime bu nazik davetime icap ettikleri için teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Bizler Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği olarak elhamdülillah Türkiye ve yurtdışında toplam 100 bini akın yetim çocuğumuza sponsor olmaya, destek olmaya çalışıyoruz. Elazığ’ımızda da yaklaşık 360 küsür çocuğumuza her ay düzenli olarak yardım olmaya, tabiri caizse onların aileleri olmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 8 yıldır bu vazifemizi hakkıyla ifa ettiğimize inanıyorum. Bugünde bu çocuklarımızla güzel bir vakit geçirmek amacıyla Pazar gününü bizlere, çocuklarımıza ayıran sayın valime, sayın belediye başkanıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EREN: FARKLI PROJELERLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren de, “Elazığ’da 362 tane yetim çocuğumuz var. İHH bunları üstlendi. Sosyal farkındalık projesi olarak da düşünebiliriz. Bu anlamda İHH’nın ilk yaptığı ve son yaptığı şey değil. Ben hem başkanına hem İHH yönetimine teşekkür ediyorum. Biz de Pazar günümüzü çocuklarımıza ayırdık. Onlarla birlikte burada olacağız. İnşallah bundan sonra da bunların devamını farklı projelerle bir araya getireceğiz. Burada bulunduğunuz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

IŞIKVER: BİZDE BU KARDEŞLERİMİZLE BİRLİKTE VAKİT GEÇİRMENİN HUZURUNU, MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

MHP İl Başkanı Semih Işıkver ise, “Hakikatten bu kardeşlerimizle beraber olmak bizim için çok güzel. Zaten Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin özelliği hem devletinin hem milletinin yetime, öksüze uzanan şefkat elinin her zaman belli bir samimiyet düzeyinin üzerinde olması sebebiyledir. Bizde bu kardeşlerimizle birlikte vakit geçirmenin huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Bende katılım sağlayan sayın belediye başkanımıza, sayın valimize çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

DÖNMEZ: TÜRK MİLLET OLARAK YANLARINDA OLDUĞUMUZU GÖSTERMİŞ OLACAĞIZ

Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez ise, “Bugün tabi İnsani Yardım Derneği’nin yaptığı bir etkinlikle yetim kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Bu evlatlar bizim evlatlarımız. Bizde evlatlarımızla Pazar günümüzü beraber geçirmiş olacağız. İnşallah onların da mutlu olacağı, onların da keyif alacağı bir etkinlik olur. Bu şekilde biz her zaman onların yanındayız ama bir şekilde bir defa daha göstermek istiyoruz. Devletin, belediyemizin, siyasi partilerimizin temsilcileri ile beraber Türk millet olarak yanlarında olduğumuzu göstermiş olacağız. İnşallah mutlu olurlar” diye konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: BUGÜN BURADA GÜZEL BİR ORGANİZASYON YAPIYORUZ

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da, “İHH’nın “yetim gülerse dünya güler” sloganıyla başlatmış olduğu bu güzel organizasyonda bu güzel çocuklarımızla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi İHH Dünya’nın dört bir yanında 120 ülkede 100 bine yakın yetime, öksüze ulaşmanın gayreti içerisinde. Ben öncelikle Elazığ şubesi başta olmak üzere tüm şubelerine çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum. Tabi geldiğimiz noktada sadece ülkemizdeki yetimlere, yoksullara, öksüzlere, engellilere değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara ulaşmanın gayreti içerisinde sınır komşumuz olan Irak’ta, Suriye’deki mazlumlara ulaşabilme adına ülkemiz hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda hem devlet eliyle hem de STK’lar eliyle ulaşmanın gayreti içerisinde. Bizlerde bugün bu çocuklarımızla birlikte olarak bu çocuklarımızın geleceğe dair umutlarını yaşatabilmek, yeşertebilmek, onların her daim yanında olabilmelerini hissettirebilmek adına bugün burada güzel bir organizasyon yapıyoruz. Ben bu organizasyonda emeği geçen İHH yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. Sayın valime, sayın Milliyetçi Hareket Partisi il başkanıma, sayın spor il müdürüme, aynı zamanda İHH başkanıma teşekkür ediyorum. Güzel bir etkinlik olacak. Herkese sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum” diye ifade etti.

Oynanan halı saha futbol maçının ardından Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından yetim çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7