YHT Seferleri 28 Mayıs'ta Başlıyor

Demir yolları ulaşımında da normalleşme sürecinin başlatıldığı açıklanırken, yolcular biletlerini internet üzerinden HES kodu ile satın alacak.

YHT Seferleri 28 Mayıs'ta Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirlerin sonuçlarını almaya başladıklarını belirterek, demir yolları ulaşımında da normalleşme sürecinin başlatıldığını açıkladı.

YHT SEFERLERİ 28 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Bakan Karaismailoğlu, “Normalleşme sürecinde yüksek hızlı trenler 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak. 28 Mayıs’ta hatlardaki seferleri sosyal mesafe kurallarına ve izolasyona dikkat ederek başlatacağız.” dedi.

BİLETLER 'HES KODU' İLE ALINACAK

Karaismailoğlu, sadece internet üzerinden bilet satışı yapılabileceğini ve bilet satışlarının HES (Hayat Eve Sığar) kodu ile gerçekleştirileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, seyahatlerde HES kodu ile güvenli yolculuk yapılacağını duyurmuş, açıklamasında ise "Bu kod kısa mesaj ile alınabilecek. Bu kod ile seyahatte en üst düzeyde güvenlik sağlanacak." ifadelerine yer vermişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 10:58
banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103