Yıkım Kararı Alınan Orduevi Katlı Kavşağı'nın Maliyeti Ne Kadar Olmuştu?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ziyaretinde Orduevi Katlı Kavşağı’nın yıkılacağını açıklamıştı. 2017 yılının son döneminden itibaren kullanılmaya başlanılan kavşağın maliyetinin ne kadar olduğu da yeniden gündeme geldi. İşte Elazığ’ın konuştuğu o kavşağın yapım maliyeti.

Yıkım Kararı Alınan Orduevi Katlı Kavşağı'nın Maliyeti Ne Kadar Olmuştu?

Elazığ’da yapıldığı ilk günden itibaren tepkilere neden olan Orduevi Katlı Kavşağı olarak bilinen “Hamza Yanılmaz Katlı KavşağıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yıkılsın talimatıyla tekrar gündeme geldi.

DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI YANILMAZ: ELAZIĞ’A HAYIRLI OLSUN

Dönemin Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından yapılan Orduevi Katlı Kavşağının ilk etabı olan alt geçitleri 29 Ekim 2017 tarihinde açılmış ve açılışta konuşan dönemin Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ’a hayırlı olsun” demişti. O tarihten bir süre sonra da üst geçitler hizmete açılmıştı.

MÜCAHİT YANILMAZ: TAM BİR PRESTİJ ÇALIŞMASIDIR

Orduevi Katlı Kavşağı’nı prestij çalışması olarak tanıtan dönemim Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Tam bir prestij çalışmasıdır. Türkiye’deki çok özel projelerden biridir. Üzerinde çok çalıştık” ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN KURUM YIKILMASI TALİMATINI VERDİ

30 Mayıs 2020 tarihinde Elazığ’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgede incelemelerde bulunmuş ve vatandaşlarla görüştükten sonra Orduevi Katlı Kavşağı’nın yıkılması talimatını vermişti.

KURUM: BUGÜNKÜ SÜREÇTE İHTİYAÇ OLMADIĞI GÖRÜLÜYOR

Bakan Murat Kurum, “Biz yeni yapılacak yerleşim alanlarında ilave yollar açıyoruz. İlave yol olmadığı için öyle bir köprü ihtiyaçtı yapıldı. Ama bugünkü süreçte ihtiyaç olmadığı görülüyor” dedi.

ORDUEVİ KATLI KAVŞAĞI’NIN MALİYETİ NE KADAR OLDU?

Orduevi Katlı Kavşağı; yıkım kararıyla birlikte şehrin gündemine yeniden düştü. Peki kavşağın yapımının maliyeti ne olmuştu?

22 Şubat 2017 tarihinde Orduevi Katlı Kavşak projesinin ihalesi yapılmış ve projenin yapım işi 11 Milyon 265 bin 704 lira 88 kuruş teklifi ile ihaleyi kazanan firmaya verilmişti. Fiyat farkı ve sonradan oluşan maliyetlerle birlikte Orduevi Katlı Kavşak projesi tam 16 Milyon TL’ye yapılarak kullanıma açılmıştı.

KAVŞAKLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMALAR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 20:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAVAŞ
SAVAŞ - 1 yıl Önce

NE HOR GÖRÜN NE ÇOK GÖRÜN (İSRAF PARTİSİ)İHALEYİ YAPTIRANDAN MÜHENDİSİNE KADAR ,OLURUNU VERENLERDEN İMZA ATANLARDAN RABBİM HAKKIMIZI SORSUN ,ZEHİR ZIKKIM KATRAN OLSUN ...SAHİPSİZ ELAZIĞ ALKIŞLAMAYA VE OY VERMEYE DEVAM ET .

23
23 @SAVAŞ - 1 yıl Önce

KOLONLARI SAHİBİNE GÖNDERİLSİN...

Şevket
Şevket @SAVAŞ - 1 yıl Önce

Alınan bu karar, kavşak yapılırken olduğu gibi, yapılan her yanlışa ses çıkarmayan, her şeye yüzeysel bakan ve sorgulamayan, yıllardır her seçimde aynı adamlara oy veren kişiler için hiç sorun olmayacaktır.

xx
xx @SAVAŞ - 1 yıl Önce

mücait ödesin

Mısto
Mısto - 1 yıl Önce

Mücahit 5 yılda ulaşım anlamında yaptığı tek tük birkaç çalışma var onlarında hepsi biribirinden kalitesiz, İsxtasyon caddesi öyle Necmettin Erbakan bulvarı öyle birde bu herifi ödüllendirir gibi yerel yönetimden sorumlu Başkan yardımcıısı yaptılar

Desen
Desen @Mısto - 1 yıl Önce

Elaziği mucahit yanilmaz salladı deprem yikti şahin şahin şerifoğlu izliyor Abdulllahpaşa da köylülerinin yok akrabalarının yok adaminiz yok o yuzden imar planında perişan ettiniz bakanlık kabul etmemiş peki sursuruyu mustafapaşayi nasil kabul etti insanların çoğu orda can verdi Abdullahpaşalilara sesleniyorum size bunu hak görenlere hakkını verin oy zamani kapımızı çalmayin şahin şerifoğlu

aliveli4950
aliveli4950 @Mısto - 1 yıl Önce

hiç mi korkmuyon? bak basın bile alenen yazamamış. bir gece ansızın gelirlerse görürsün...

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 1 yıl Önce

Hepiniz oradaydınız. Haram olsun

ahmedo
ahmedo - 1 yıl Önce

16 milyon TL yaz gitsin yaww foto üstüne foto koyuyorsun bir saat onu mu arayalım! kısa ve net ol

Dumrul
Dumrul - 1 yıl Önce

.Utanıyorum karar Verip de yaptıranlardan.Allahtan korkun.Haram zıkkım olsun

erdii
erdii - 1 yıl Önce

bisiklet yolu için harcanan boya ve çakar ışıklandırma parası da en az bir milyondur.

Fırat
Fırat - 1 yıl Önce

Abinin dediği gibi Anlat anlat anlat sonuna maliyeti yaz Magazin haberimi gündem haberimi anlamadım Magazin haberleri böyle olur ya

Has Elazığlı
Has Elazığlı - 1 yıl Önce

Arkadaş pardon da bunun neresi prestij proje ya aklını yitirmislik bu..


SIRADAKİ HABER

banner103