Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Kantin İş Sendikası Temsilcisi Leyla Yıldırım, esnafımız için gerekli tedbirlerin alınıp toplumsal duyarlılığın başlatılmasını istiyoruz diyerek, yetkililere seslendi.

Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Kantin İş Sendikası Temsilcisi Leyla Yıldırım yaptığı basın açıklaması kantinci esnafın sorunlarını dile getirdi. 

YILDIRIM: BU TALEPLERİMİZİN GERÇEKLEŞMESİNİ İSTİYORUZ

Yetkililerden bazı taleplerde bulunan Yıldırım, “Devlet-millet el ele vizyonuna binaen devlet-millet-esnaf el ele diyerek; devletimizden sorunları olan kardeşlerimiz için esnaf kardeşlerimiz için gerekli tedbirlerin alınıp toplumsal duyarlılığın başlatılmasını istiyoruz. Deprem mağduru olan kantinci meslektaşlarımızın önümüzdeki hafta başlanacak olan 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde okullarda yaşanacak iş gücü ve ciro kayıplarımızın giderilmesini, yüksek kiralar ve mesleğimizin sorun ve taleplerini Kantin İş Sen Ankara genel merkezimiz aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na iletmiş olup bu taleplerimizin gerçekleşmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: ESNAFIN ALIN TERİNE SAYGI DUYULMASINI İSTİYORUM

Leyla Yıldırım, “Depremden önce zaten ödeme güçlüğü çekilen yüksek bağ kur ve SGK primlerine ötelemeden çok indirim istiyoruz. Kadın esnaflarımız için pozitif ayrımcılık yapılarak bağ kur priminin yarı yarıya ödenmesini ve iki yıl vergiden muaf olmalarını talep ediyoruz. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan hanımefendinin 2020-2024 esnaf eylem planında yer alan kadın esnaf ve sanatkarların çalışma ‘koşullarının iyileştirilmesi’ maddesinde Kantin İş Sen genel merkez başkanlığı olarak Türkiye’deki kadın esnaf ve sanatkarları temsilen yer almak istiyoruz. Esnaflarımıza verilen faizsiz kredilerin bu krediye ilk defa başvuranlara öncelik tanınmasını, özellikle kadın esnaflarımız, engelli, gazi ve şehit yakınları olan esnaflarımıza ayrıcalık tanınmasını talep ediyoruz. Devletine yük olmadan kendi ön sermayesiyle evlerine ekmek götüren tüm esnaf ve sanatkarların öncelikle ticari engellerinin kaldırılıp haklı taleplerimizin karşılanmasını ve esnafın alın terine saygı duyulmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103