YRP İl İl Divan Toplantısında Yeni Üyelere Rozetleri Takıldı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığının ocak ayı il divan toplantısı gerçekleştirildi. Gündemde 14 Mayıs seçimlerinin yer aldığı toplantıda partiye katılım sağlayan yeni üyelere rozetleri takıldı.

YRP İl İl Divan Toplantısında Yeni Üyelere Rozetleri Takıldı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığının ocak ayı il divan toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Siyasi çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, 14 Mayıs seçimlerine hazır olduklarını ve meclise girmeyi amaçladıklarını söyledi.

ATEŞ: ELAZIĞ SAHİPSİZ, GERÇEKTEN SAHİPSİZ

Başkan Ömer Ateş, “Değerli kardeşlerim ülkemizdeki ağır yük ve vebali biliyoruz. Milli görüşü ulaştıramadığımız her bir hemşehrimizin vebali boynumuzdadır. Bu şuur ve bilinçle sahada olacağız. Kendi içlerindeki problemleri dahi çözmekten aciz her kafadan bir ses çıkan 6’lı masanın ülkeyi nasıl bir kaosa sürükleyeceğini şimdiden görmek bir kehanet değil. Birbirlerine olmadık hakaretleri eden siyaseti olduğu gibi toplumu da kutuplaştıran, geren iki ittifakla karşı karşıyayız. Biri 20 yıllık iktidar sonunda halkımızı perişan etmiş, aileyi ve toplumu ifsat etmiş bir karneye sahiptir. Diğer tarafta ise Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak ve birkaç milletvekili çıkarabilmek adına tüm ilke ve değerlerinden uzaklaşmış liderleri görüyoruz. İktidar olma hırsıyla ülkeyi yabancı danışmanların ve küresel lobilerin emrine veren bir 6’lı masa görüyoruz. Her iki tarafında ülkenin sorunlarını çare bulamayacağını bilen ve halkın gönlünde yeşerip bugün bir umut haline gelen Yeniden Refah Var, Yeniden Erbakan var. Başta siz değerli teşkilat mensuplarımız olmak üzere ana kademe başkanlarımız ve MKYK üyelerimizle siyasi çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar şehir merkezinde olduğu gibi ilçe ve beldelerimizde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Halkımızla görüştük, kucaklaştık ve dertleştik. Gördük ki halkımızın dayanacak gücü ve takati kalmamıştır. 20 yıldan beri iktidara verilen desteklerin karşılığını alamadı bu şehir ve bu şehir ne yazık ki ihmalin ve sahipsizliğin kurbanı oldu. Bu şehir en önemli sorunu olan sulama projesini hayata geçiremediği gibi bir arpa boyu yol alamadı. Bu şehir başarılı bürokratlar sırf siyasetlere biat etmedi diye görevden alındı. İktidar milletvekilleri bu ifadeden çok haz etmiyorlar ama şurası bir gerçek ki Elazığ sahipsiz, gerçekten sahipsiz. Elazığ halkı 20 yıldan beri verdikleri siyasi desteğe rağmen bunun karşılığını alamadığından dolayı kırgın ve küskün. Elazığ halkı şehrin sorunlarına duyarsız kaldıkları ve problemlerini çözme noktasında etkisiz ve silik kaldıkları için milletvekillerinden ve iktidardan artık umutsuz” dedi.

Türkiye’nin kalkınma projesinin milli görüşte yer aldığını ifade eden Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Tan, 81 il için 681 projelerinin olduğunu kaydetti.

TAN: BÜTÇE AÇIĞI 659 MİLYAR TL

Tan, “2021 yılı bütçe açığımız 201 milyar TL, 2022 yılı 461 Milyar TL, 2023 yılı bütçesi mecliste kabul edildi ve Cumhurbaşkanımız da imzaladı. Bütçe açığı 659 Milyar TL. söyleyin 2023’te 659 milyar TL bütçe açığıyla karışışınıza çıkan Türkiye yüzyılına mühür vurabilir mi?. Maden’deki Bakır ihalesini alan konu kapanmıştır niye Danıştay kararını verdi ve imtiyazlı holdinge devredilecek bizde diyoruz ki kanunlara aykırı verilecek olan bir karar belki onların kalemlerine imza atarken kabul görmüştür ama yüreklerinde hapistir, milletin duygusunda hapistir yok hükmündedir bizim için de yok hükmündedir geldiğimiz zaman da zaten bu bozulacak” dedi.

Partiye katılan yeni üyelere rozetleri Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş tarafından takıldı.

Yeniden Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Onur Karabulut ve Gençlik Kolları İl Başkanı Furkan Yusuf Yılmaz’a da üye çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109