Yuva Yapan Kumru İçin Bir Odayı Değiştirip, Pencereyi İptal Ettiler

Elazığ’da pencereye yuva yapan kumrunun rahatsız olmaması için çocuk odasını kilere çeviren Balcı ailesi, odadaki pencereyi de kullanmıyor. Kumrunun rahatsız olmaması için ellerinden geleni yapan aile, kuşun önünden yemini ve suyunu da eksik etmiyor.

Yuva Yapan Kumru İçin Bir Odayı Değiştirip, Pencereyi İptal Ettiler

Elazığ’ın merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi'nde ikamet eden Balcı ailesinin penceresine bir kumru yuva yaptı.

Kumrunun çocuk odasının penceresine yuva yaptığını gören Burcu Balcı, eşiyle konuştuktan sonra kuşun rahatsız olmaması için odayı değiştirmeye karar verdi.

Çocuk odasını kilere çeviren aile, odayı havalandırmak için bile pencereyi açmazken, odanın ışığını ve perdeyi de kullanmamaya başladı.

Örnek bir davranış sergileyen aile, yumurtalarının üzerinde yatan kumrunun rahatsız olmaması için ellerinden geleni yapıyor. Bu duruma en çok sevinenlerden birisi ise evin en ufak bireyi 2,5 yaşındaki Zeynep Feray oldu.

BALCI: BİZE DEĞİŞİK BİR ANI KATTI

Kumrunun yuva yaptığı odanın daha önce çocuk odası olduğunu aktaran Burcu Balcı, “Sonra baktım ki bir tane kumru yuva yapmaya geliyor. Ben de eşimle konuştum. Kuş bizden rahatsız oluyor dedim. Bu odamızı kiler haline çevirdik. Sonra kuş yumurta yaptı. Rahatsız olmasın diye burayı kapalı bir hale getirdik. Ona ekmek kırıntıları, su veriyorum. Bulgur pilavı bile verdim. İlk başta bizden çok rahatsız oluyordu. Sonra burayı kiler yaptıktan sonra olmadı. Kilo almaya başladığı ve yumurtladığı zaman da kaçmadı. Kumru için hem odayı hem de camı iptal ettik. Her şey o rahatsız olmasın diye. 2,5 yaşında bir tane kızım var. O da çok sevdi. Ona da ara sıra gösteriyorum. O da çok mutlu oluyor, arkadaşlarına bile anlatıyor. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi. Çok da güzel oldu. Bize değişik bir anı kattı” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaşın biri
Vatandaşın biri - 2 hafta Önce

Bazen güzel şeyler de oluyor bu şehirde

Tebrikler
Tebrikler - 2 hafta Önce

Helal olsun. Yürekleri güzel insanlar,

Kanarya
Kanarya - 2 hafta Önce

Çoh güzel toki bence ev hediye etmeli bu ayleye

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117