Zorunlu Kış Lastiği İçin Geri Sayım Başladı

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği uygulaması her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayacak.

Zorunlu Kış Lastiği İçin Geri Sayım Başladı

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği uygulaması, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık 2020 tarihinde başlayacak.

1 Aralık 2020 tarihinde başlayacak olan zorunluğu kış lastiği uygulaması ile birlikte araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, lastikçilerin yolunu tutmaya başladı

KURALA UYMAYAN ARAÇLARIN SÜRÜCÜLERİNE 885 LİRA CEZA KESİLECEK.

Kamyon, çekici, tanker, otobüs gibi büyük araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastikleri ile kamyonet, minibüs ve ticari otomobillerin araca monteli tüm lastiklerinin yanı sıra, seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin yerine takılacak lastiklerin de kış lastiği olması zorunlu.

Kış şartlarında gerekli önlemlerin alınmaması halinde trafikteki risk oranı da artmaktadır. Doğru olmayan bir lastik seçimi trafik kazalarına yol açarken, en doğru lastik mevsime uygun lastik olarak seçilebilir.

Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başlayacak ve 1 Nisan 2021 tarihinde sona erecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Bence hususi otomobiller de de mecburi olması lazım takmayan 500 TL ceza işlem yapılmalı dikkat ederseniz kazaların çoğu kışın otomobillerde oluyor

Gakgo
Gakgo - 2 hafta Önce

Haklısınız doğru tüm araçlarda mecburi olması lazım

?
? - 2 hafta Önce

Asıl otomobil lerde mecburi olması lazım

SIRADAKİ HABER

banner7