FHGC Başkanı Gürtürk, Bakan Kurum’a TOKİ talebini iletti FHGC Başkanı Gürtürk, Bakan Kurum’a TOKİ talebini iletti

Ziraat Bankası Elazığ Merkez Şube Müdürü Nihat Yıldırım mesleki performansı ve başarılı çalışmalarından dolayı Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından Van Bölge Başkanlığına atandı.

Uzun yıllardan beri Elazığ’da bankacılık hizmeti veren Yıldırım, 24 Ocak 2020 ve 06 Şubat 2023 depremleri ile yaşanan pandemi sürecinde Elazığ esnafına sunduğu ciddi katkı ve bankacılık hizmetleriyle şehir kamuoyunun takdirlerini kazanmıştı.

Başarılı çalışmalarından dolayı banka genel merkezi tarafından terfi edilerek Van Bölge Başkanlığına ataması yapılan Yıldırım’ın bugün itibariyle yeni görevine başlayacağı öğrenildi.

33-5

NİHAT YILDIRIM KİMDİR?

1975 yılında Elazığ’ın Palu İlçesinde doğan Yıldırım İlk Orta ve Lise öğrenimini Kovancılar’da yaptı.1994 yılında Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1998 yılı itibariyle Ziraat Bankasında çalışmaya başlayan Yıldırım 8 yıl iç kontrolörlük yaptıktan sonra Elazığ Bölge Başkan Yardımcısı olarak atandı. Nihat Yıldırım bu görevini 8 yıl sürdürdü. Ziraat Bankası Harput Şube Müdürlüğü de yapan Yıldırım, daha sonra Elazığ Merkez Şubesine Müdür olarak atandı. 01 Temmuz 2024 tarihinde terfi ederek Ziraat Bankası Van Bölge Başkanı olarak atanan Yıldırım, evli ve 3 babasıdır.

Editör: Yakup Uğur