Arnavutköy’de deprem bölgesine destek çığ gibi büyüyor

Arnavutköy Belediyesi’nin 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye destekleri artarak sürüyor.

Arnavutköy’de deprem bölgesine destek çığ gibi büyüyor

Arnavutköy Belediyesi’nin 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye destekleri artarak sürüyor.

Depremin ilk saatlerinde bölgeye Arnavutköy Arama ve Kurtarma Ekibi’ni (ARKUR) gönderen Arnavutköy Belediyesi, deprem bölgesine desteklerine devam ediyor. AFAD’ın koordinasyonunda Adıyaman’da çalışan 15 kişilik ARKUR ekibi, birçok vatandaşın enkaz altından çıkarılmasına destek oldu. Arnavutköy Belediyesi, depremzedelerin ihtiyacı olan gıda, hijyen malzemesi, bebek bezi, çadır, mont, bot, battaniye ve ısıtıcı gibi malzemelerin temini için de kampanya düzenledi. Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından toplanan 12 tırlık ihtiyaç malzemesi deprem bölgesine sevk edildi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, bölgeye yapılan ihtiyaç malzemesi desteğinin devam edeceğini bildirdi. Arnavutköy Belediyesi tarafından arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla deprem bölgesine kazıcı-yükleyici, ekskavatör ve loder gibi araçlardan oluşan 34 iş makinesi ve kamyon sevk edildi.

"Vatandaşlar büyük ilgi gösterdi"

Deprem bölgesine yapılan yardımlar hakkında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Vatandaşlarımızın yardım kampanyasına çok büyük ilgisi var. Spor salonlarımız olduğu gibi doldu. Bundan sonraki süreçte gıda ve giysi gibi malzemelerin ihtiyacı devam edecektir. Bu malzemeleri yine temin etmiş olduğumuz tırlarla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret edeceğiz. Buradan bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Öyle bir ilgi ve alaka var ki talebe yetişemiyoruz. Birlik içerisinde vatandaşlarımızın bu ilgi ve alakası en azından acımızı hafifletiyor. Yardımlarımız aynı şekilde devam edecek” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137