Yardımeli Derneği ve Orman Bölge Müdürlüğü'nün katkıları ile oluşturulan hatıra ormanında 11 şehidimiz ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Elazığ Valisi Sayın Erkaya Yırık adına da birer fidan dikildi.

GÜRTÜRK: ONLARIN KANLARI İLE SULANAN TOPRAKLAR BİZİM İÇİN VATAN OLMUŞTUR

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “4 Mart 2021 tarihinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş ve 10 şehidimizin anısına Çubukbey Anadolu Lisesinde hatıra ormanı oluşturuyoruz.Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet acılı ailelerine ve tüm milletimize baş sağlığı diliyorum.Yüce rabbimiz Kur’an-ı Kerimde “Allah yolunda öldürülenler için "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” Demiştir. Onların kanları ile sulanan topraklar bizim için vatan olmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak daha önce de müdürlüğümüz hizmet binası bahçesine Bingöl’de şehit edilen 33 askerimiz için fidan dikmiştik. Yine depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın hep biri için Cemil Meriç Fen Lisesi bahçesine birer fidan diktik. Doktor Evleri Örençay İlkokulumuzun bahçesine yaklaşık 20 dönümlük alana binlerce fidan dikerek ağaca ve çevreye olan saygımızı öğretmenlerimiz ve çocuklarımız için göstermiş olduk.Peygamber Efendimiz “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz” diyerek ağaca ve yeşile olan saygısını göstermiştir. Bu bilinçle bugünün fidanlarını, yarının koca çınarlarını yetiştiren eğitimciler olarak çocuklarımıza bu bilinci aşılamak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” dedi.

ÇETİNER: KORGENERAL OSMAN ERBAŞ VE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BİR HATIRA ORMANI OLUŞTURACAĞIZ

Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner ise, “ Şehitlerimiz anısına yapılacak olan fidan dikimine katılmaktan onur duyuyoruz. En kısa zamanda Korgeneral Osman Erbaş ve şehitlerimiz için  bir hatıra ormanı oluşturacağız” diye ifade etti.