Sardes antik kenti için 4.5 milyon liralık destek

ZAFER KALKINMA AJANSI TARAFINDAN MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE BULUNAN LİDYA KRALLIĞI'NIN BAŞKENTİ SARDES ANTİK KENTİ'NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE ZİYARETÇİ KARŞILAMA MERKEZİNİN YAPIMI İÇİN HAZIRLANAN PROJEYE 4.5 MİLYON LİRA DESTEK SAĞLANDI.

Sardes antik kenti için 4.5 milyon liralık destek

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan Lidya Krallığı’nın başkenti Sardes antik kentinin çevre düzenlemesi ve ziyaretçi karşılama merkezinin yapımı için hazırlanan projeye 4.5 milyon lira destek sağlandı.

Konuyla ilgili olarak Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, “2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında 27.02.2020 tarihinde ilan edilen Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na (TAGDEP) sunulan projeler değerlendirildi. Zafer Kalkınma Ajansı; Manisa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce başvurusu gerçekleştirilen ’Sardes Örenyeri Çevre Düzenlemesi ve Ziyaretçi Karşılama Merkezi’ projesi desteklemeye hak kazandı. Toplam bütçesi 4 milyon 501 bin lira olan proje kapsamında; ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Sardes antik kenti ziyaretçi girişine yapılacak karşılama merkezi ile turizme yönelik olarak altyapının geliştirilmesi ve ilçemizin tanınırlığının artırılması amaçlanıyor” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137