6 Şubat tarihinde meydana gelen yıkıcı Kahramanmaraş depreminde Elazığlılar tek yürek Malatya başta olmak üzere deprem bölgelerine akın ettiler.

Elazığlı vatandaşlar, deprem günü enkaz arama çalışmalarına katıldılar, bulabildikleri yardım malzemelerini hemen Malatya’ya yetiştirdiler…

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi, depremin ardından “Zor Günlerimizde Yanımızda Olan Milletimize Minnettarız” sloganıyla Elazığ’a ‘Malatya Vefa Otobüsü’ gelecek.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan etkinliğe Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da katılacak.

Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gerçekleştirilecek olan etkinliğe vatandaşları davet ettiler.

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN ETKİNLİĞE DAVET

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, “’Zor günlerimizde yanımızda olan milletimize minnettarız’ mottosuyla yola çıkan Malatya Vefa Otobüsü, Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın katılımıyla; 6 Şubat depremleri sonrası yardımlarını esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür etmek için ilimize geleceklerdir. Tüm halkımız davetlidir” denildi.

Elazığ Belediyesi, Harput’ta Açık Hava Sineması Nostaljisi Yaşatacak Elazığ Belediyesi, Harput’ta Açık Hava Sineması Nostaljisi Yaşatacak

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN ETKİNLİĞE DAVET

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, “Kıymetli hemşehrilerim, Malatya Valiliğimiz ve Malatya Büyükşehir Belediyemiz tarafından “Teşekkürler Türkiye” kapsamında düzenlenen sergi ve ikram programına tüm hemşehrilerimiz davetlidir” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi