Elazığ protokolü kandil mesajlarını yayımladı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ in dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandiline bir kez daha ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Kandiller manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdir. Sevgi, merhamet ve hoşgörünün eşsiz temsilcisi Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in doğduğu bu özel gün vesileyle onun güzel ahlakını, insanlığa sunduğu değerleri tekrar hatırlamalıyız. Bu mübarek geceyi, Allah’ın sonsuz merhametinden faydalanabilmemiz için manevi fırsat olarak görmeli ve en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Bu vesile ile kıymetli Elazığlı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlid-i Nebevi Gecesi’ni tebrik eder, bu anlamlı gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar'ın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Yüce Rabbimiz, ‘Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik’ buyurarak sevgili Peygamberimizin insanlık için ifade ettiği büyük manaya dikkat çekmektedir. Hz. Muhammed (s.a.v), hayatını insanlığın huzuruna ve iyiliğine adayan bir rahmet elçisidir. Peygamber Efendimizin üstün şahsiyeti ve örnek ahlakı nezdinde yüce dinimiz İslam, tüm dünyaya ışık tutmuş, rehber olmuş, doğru yolu göstermiştir. Hz. Muhammed (s.a.v), tüm zorluklar karşısında İslam’ı tebliğ eden dini bir lider olmanın yanında askeri, siyasi ve sivil yönetim başarısıyla da örnek olmuştur. Hz. Muhammed, 14 asır önce zulmün, haksızlığın, cehaletin toplumları esir aldığı bir dönemde ilahi vahyin aydınlığında insanlığın önüne yeni bir ufuk açmıştır.  
Sevgili Peygamberimiz Kur'an-ı Kerim'i hayatının her aşamasında yaşayarak bize örnek olmuş, sünnet-i seniyyesi ile dünya ve ahiret saadetinin anahtarını vermiştir. O’nun Ümmeti olma şerefine bizlere nail kıldığı için Yüce Rabbimize şükrediyor, bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin Leyle-i Mevlid’ini tebrik ediyorum. Bu müstesna zamanın tüm dünyaya hayırlara vesile kılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Alemlere rahmet, insanlığa rehber olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya teşriflerinin 1451. yıl dönümünün tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, başta hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyorum. Alemlere rahmet ve insanlığa kurtuluş olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrif ettikleri kutlu bir zaman dilimine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Karanlığın zirveye ulaştığı bir dönemde dünyaya teşrifleriyle insanlığın kurtuluş kapısını açan sevgili Peygamberimiz örnek hayatı ile tüm insanlık için rehber olmuştur. O’nun çağlar üstü mesajları, bugün de tüm insanlığın kurtuluşunun tek çaresidir. Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan bu kutlu zaman diliminin O’nun yaşamını, çağlar üstü mesajlarını anlamamız ve hayatımıza tatbik etmemiz noktasında bir fırsat olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle alemlere rahmet, insanlığa rehber olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya teşriflerinin 1451. yıl dönümünün tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, başta hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyorum.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Mevlit Kandili; insanlığa hak ve hakikati, hikmet ve güzel ahlakı gösteren, tüm insanları bu yola yönlendiren son peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyayı teşrif ettiği gecedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in, kardeşlik, barış, huzur ve insanların iyiliğini içeren mesajları, bugün çok daha önemli ve anlamlı hale gelmiştir. Bütün insanlığa örnek olacak bir hayat sürmüş; sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi hayatında bizzat tatbik etmiştir. Bu bakımdan Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ'dan niyaz eder; bütün İslâm âleminin Mevlit Kandili'ni tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Zulmetin çöplüğünü temizleyen, çirkefin gövdesini parçalayan, yeryüzünü nurlu bir kandil gibi aydınlatan bu müstesna doğuşun bir senei devriyesine daha kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. İslam alemi açısından büyük önem taşıyan mübarek Mevlid Kandili, 7 Ekim Cuma gecesi idrak edilecek. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunu ifade eden bu kıymetli gecede dualar edilecek, eller semaya açılacak, ibadetler yerine getirilecek. Bizleri peygamber sevgisi ile buluşturan yüce Allah'ın, mahşer gününde de resulünün livaül-hamd ismiyle müsemma sancağı altında da toplanmayı bizlere nasip eylesin. Bu duygularla Elazığlı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Leyle-i Mevlid'ini tebrik ediyor, alemlere rahmet Peygamber Efendimizin veladetinin vuku bulduğu bu kutlu gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı’nın Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandilini idrak edeceğiz. İnsanlığın en fazla ihtiyaç duyduğu huzur ve güven, O kutlu peygamberin öğretilerinde saklıdır. Yaşantımızdan şikayet ettiğimiz huzursuzluğun ve güvensizliğin sebeplerinin başında Peygamberimizin hayat modelinden uzaklaşılmasında aranmalıdır. Toplum, huzuru ve refahı ancak ve ancak peygamber efendimizin bizlere emanet bıraktığı hayat şeklinde bulacaktır. Bundan dolayı anneler ve babalar çocuklarının peygamberimizi tanıması için büyük bir çaba içerisinde olmaları gerekmektedir. Çocuklarımızı ahlaksızlıktan korumak ve topuma yararlı bir fert haline getirmek için buna ihtiyacımız vardır. Bilinmesini isteriz ki toplumda ahlaksızlığı yaygınlaştırmak isteyenler, kötülüğü normalleştirme söylemleri geliştirmektedirler. Peygamberimizin bizlere emanet olarak bıraktığı hayat şeklini değiştirip dönüştürmek için her türlü gayreti sarf etmekte ve İslami yaşam modelini gericilik olarak lanse etmektedirler. Gerçek niyetleri ise gençlerimizi ve neslimizi kendi nefsi arzı ve isteklerine köle yapmaktır. İnsanlık için İslam’ın vermiş olduğu değer ve özgürlüğü hiçbir beşeri ideoloji verememiş ve veremeyecektir. İnsanlığın huzur ve güven içerisinde yaşayacağı İslami ve insani hayat modeline ulaşmasını niyaz eder, Mevlid Kandilinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan dilerim.

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ‘in Mevlid Kandili mesajı şöyle:

Kandiller manevi feyziyle daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran müstesna gecelerdir. Mevlid Kandili de âlemlere rahmet olarak gönderilen, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberimizin (S.A.V) doğumunu kutladığımız o gecelerden biridir. Bu anlamlı gece, Hz. Peygamberimizin (S.A.V) insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. İyilik ve doğruluk adına örnek alınabilecek ne varsa herkesin onun hayatında bulabileceği Sevgili Peygamberimiz ’in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini tebrik eder, bu mübarek gecenin feyiz ve bereketinin ülkemiz ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.