Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı genişletilmiş istişare toplantısını bir düğün salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya Elazığ’da temaslarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, MYK Üyeleri Mehmet Fendoğlu, Ömer Ekici, Alper Erdem, Eyyüp Gönültaş, İl Başkanı Semih Işıkver, İl ve Belediye meclis üyeleri, il, ilçe ve belde yönetimleri, çevre illerden il başkanları ve partide görev almış isimler katıldı.

IŞIKVER: GAYRİ MEŞRU YOLLARI KENDİSİNE SİYASET OLARAK BELİRLEMİŞ KURUMLARA VE SİYASİ PARTİLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ

İl Başkanı Semih Işıkver, “Elazığ Cumhur İttifakı’nın kalesi olarak ilk seçimlerde gereğini yapacaktır. Buna canı gönülden inanıyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmeden beka meselesini sulandırarak terör örgütleriyle işbirliği içinde olanlara yandaşları siyasi partilerle kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yapanlara, bu şehri umduğu gibi terör örgütünün yuvası yapamayanlara nat Cumhur İttifakı’nın vücut bulması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkücü hareket olarak her sokakta, her evde, her vatandaşın gönlünde olmak için mücadele edeceğiz. Siyasetin meşru alanını gayri meşru yolları kendisine siyaset olarak belirlemiş kurumlara ve siyasi partilere teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

SAMANLI: HEMŞEHRİNİZ OLARAK ARANIZDA BULUNMAKTAN DOLAYI MUTLULUK DUYUYORUM

Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, “İnşallah bundan sonra hem Malatya’da hem Elazığ’da vekil değil vekiller çıkarmak adına yola devam ediyoruz. Çünkü Doğu ve Güneydoğu açısından bu iki il çok önemli. Ben inanıyorum ki oluşabilecek ilk seçimde Elazığ’dan vekiller Allah’ın izniyle çıkacaktır. Bu gayretle vekil çıkaracağımıza inanıyoruz. Bende hemşehriniz olarak aranızda bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

ERDEM: TEŞVİKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Daha sonra kürsüye gelen MYK Üyesi Alper Erdem, “Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla ‘lider ülke Türkiye 2023’ vizyonuyla başlatmış olduğumuz ‘adım adım 2023 il il Anadolu’ temalı il ziyaretleri kapsamında halkla buluşma toplantısına katılan bütün misafirlerimize, ülküdaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Teşvikleriniz için teşekkür ederim” dedi.

GÖNÜLTAŞ: ELAZIĞ’DA 9 IŞIĞI YAKMALIYIZ

MYK Üyesi Eyyüp Gönültaş, “Görüyorum ki Elazığ’da Elazığlı ülküdaşlarımız Elazığ’ın 3 ilçesine üç hilali asmışlar. Elazığ’da 9 ilçe var. Elazığ’da 9 ışığı yakmak üzere. Hepinize saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti.

EKİCİ: TOPLANTIYA HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ, ŞEREF VERDİNİZ

MYK Üyesi Ömer Ekici, “Adım Adım 2023 il il Anadolu’ programları kapsamında bugün Elazığ il başkanlığımızın düzenlemiş olduğu bu güzide toplantıya hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz” diye ifade etti.

FENDOĞLU: ELAZIĞ YENİDEN YAPILMIŞ

MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, “Bizim buraya ikinci kez görevli olarak gelişimiz. Onun haricinde birçok kez geldik. Ziyarete geldik, düğünlere geldi. 21 ay önce yine buradaydık. Yine Genel Başkan Yardımcımız sevgili Yaşar Başkanımla beraber 3 gün burada kaldık. Tabi o depremin yaratmış olduğu felaket, depremin yaratmış olduğu üzüntü bizleri bayağı derinden etkilemişti. Ama bugün tüm programlarımız içerisinde gördük ki Elazığ yeniden yapılmış” şeklinde ifade etti.

YILDIRIM: VATANDAŞLARIMIZ SERZENİŞTE BULUNMADAN DEVLET GELDİ

Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, “Devletin hassasiyetini gördük, devletin vatandaşına nasıl sahip çıktığını, konutları gezdik, Sivrice’yi gezdik yapılanları gördük. Allah hepsinden razı olsun. Buraya yardım eden, bu işin başında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile İçişleri Başkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan, Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan Allah razı olsun. Vatandaş hani devlet diye sormadan geldiler, bizde geldik. ‘Hani devletimiz nerede? Bizim başımıza bir felaket geldi’ diye serzenişte bulunmadan devlet geldi. Allah bize böyle devlet yöneticilerini nasip etti. İnşallah nasip etmeye de devam eder. Biz siyaset yapıyoruz. Siyasetçiler en fazla vebal altında olan insanlardır. En fazla sorumluluk sahibi olanlardır. Aldıkları kararlar, yaptıkları icraatlar bir ülkenin geleceğini bir devletin geleceğini tehlikeye de atabilir, önünü de açabilir” ifadelerine yer verdi.

YILDIRIM: EN FAZLA SAYGI DUYDUĞUMUZ İNSANLARDIR

Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, “Birliği, beraberliği bir kenara atmadan birliii ve beraberliği devam ettirmemiz lazım. Şimdi acı hadiseleri de yaşıyoruz hep beraber. Hiç ummadığımız şeyler de oluyor. Zaman zaman bizi ağlatıyor. Endişeye sevk ediyor. Bingöl’de; 3 gün evvel akla, hayale gelmeyecek insanlığa, izana, bir Müslüman Türk’e yakışmayan bir hareketi televizyonda seyrettik. Videolarını seyrettik, utanç duyduk, başımızı öne eğdik. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Lütfi Türkkan HDP ile İYİ Parti’nin ilişkilerini tenkit eden protesto eden bir şehit kardeşinin kafasını böyle sıkmış kulağına bir şey söyleyerek gidiyorlar. Belirli bir zaman sonra da yine bir şeyler söylüyor ve itiyor fiziki olarak. Ve şehit kardeşi oradan bağırıyor ‘sen benim bacıma küfrediyorsun’ Benim şehidimin ayağını 14 gün sonra buldum. Şimdi bizim kırmızı çizgimizdir. Şehitler, şehit aileleri. Gaziler, gazi aileleri. Baş tacımızdır. En fazla saygı duyduğumuz insanlardır” dedi.

YILDIRIM: ERKEN SEÇİM YOK

Yıldırım erken seçimin söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Bir erken seçim yok. Ama seçim çalışmasını erken başlattık. Onun içindir ki bir hedefe kitlendik. 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı birinci turda en az yüzde 50-52 sonuçlarıyla seçtireceğiz, gayret edeceğiz, çalışacağız, kilitlendik o hedefe doğru gidiyoruz” diye konuştu.