AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, sabah namazının ardından İzzetpaşa Camisinde TÜGVA Elazığ İl Temsilciliği tarafından İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan saldırı kınamak için düzenlenen programda açıklamalarda bulundu.

DEMRBAĞ: MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN GEREKEN TEPKİYİ ORTAYA KOYACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “İsveç’te skandal üstüne skandal yaşanmaya devam ediyor… Yaklaşık 10 gün önce İsveç'in başkenti Stockholm’de bir grup terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almıştı. Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye’ye karşı yapılan hadsiz eyleme İsveç makamları ses çıkartmadığı gibi İsveç’teki yetkili savcılık, çirkin maket asma eylemini suç unsuru bulmayarak dosyayı kapatmıştı. Daha sonra yine İsveç'in başkenti Stockholm'de Kutsal Kitabımız Kur’ân-ı Azimüşşân'a yönelik alçak bir eylem daha yapıldı. İslam Dünyasını hedef alan bu alçaklığa İsveç polisi izin verdiği gibi, küstahça Kur’an-ı Azimüşşân’ı yakma gafletinde bulunan insan müsveddesini koruma çemberine alarak kimsenin yaklaşmasına da izin verilmemiştir. Kuran-ı Kerim’in yakılması, tüm dinlere ve inanç hürriyetine karşı bir tehdit olduğu gibi, bu çirkin eylem en büyük insanlık suçudur. İslam Dünyasına yapılan bu büyük saygısızlık ve hakaret karşısında Müslüman kardeşlerimizin gereken tepkiyi ortaya koyacağından şüphemiz yok” ifadelerini kullandı.

DEMİRBAĞ: AŞAĞILIK EYLEMLER AÇIKÇA TÜRKİYE’Yİ VE İSLAM DÜNYASINI HEDEF ALAN VAHİM OLAYDIR

Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “İsveç’te bu vahim olayın hemen ardından bu kez de PKK terör örgütü iltisaklı gruplarca ülkemiz karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 gün içinde İsveç’te Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye’ye ve İslam Dünyasına yapılan alçak ve aşağılık eylemler açıkça Türkiye’yi ve İslam Dünyasını hedef alan vahim olaydır. Bu alçak eylemlere müsaade eden, kendilerini medeniyetin beşiği olarak tanımlayan Avrupa ve İsveç makamlarının ülkemiz ve dinimize olan bakış açısı da iyice anlaşılmıştır. Terör eylemleri ve hadsiz, alçak saldırıları özgürlük ve demokrasi olarak tanımlayan İsveç makamlarının ifade hürriyetinin ne olduğunu öğrenmesi gerekir. Dinimize hakaretiyle barbar ülkeler konumunda yer alan bu ülkenin tüm insani değerlere karşı düşmanca yaklaşımlara çanak tutması tarihin kara sayfalarında yer alacaktır. 2023 seçimlerine adım adım yaklaşırken İsveç’teki saldırıların yanı sıra Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize karşı aşağılık söylemler ve provokasyonlar, İngiltere’de de devam etmektedir” şeklinde konuştu.

DEMİRBAĞ: TÜRKİYE’YE HAZIMSIZLIĞIN AÇIK GÖSTERGESİDİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Demirbağ, “İngiltere merkezli medya kuruluşu The Economist tarafından yayınlanan bir haberdeki ifadeler ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik alçak söylemler, Türkiye’ye hazımsızlığın açık göstergesidir. 2023 seçimlerine yaklaştıkça Cumhurbaşkanımıza, ülkemize ve Dinimize yönelik yapılan saldırılar ve algı operasyonlarının kime ya da kimlere yaradığı, kimlere çanak tuttuğu Aziz Milletimizin dikkatinden kaçmamaktadır. Necip Milletimiz; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye düşmanlarına karşı her zaman sesini yükseltecek, Türkiye düşmanlarının oyunlarını bozacaktır. Savunma sanayiinden, ARGE’ye, bilişimden, enerji kaynaklarına kadar önemli yatırım ve keşiflere imza atan Türkiye’den, Türkiye’nin günden güne güçlenmesinden korkan ve bu korkuyu iliklerine kadar hisseden Avrupa ülkeleri ve ABD’ye gereken cevabı, sandıkta verecektir inşallah” dedi.