Pençe-Kilit operasyonu kapsamında Kuzey-Irak’ta hain terörist unsurlarca açılan taciz ateşinde Kovancılar nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki Piyade Astsubay Yusuf Ataş şehit oldu.

Şehit Yusuf Ataş’ın adının Elazığ’da yaşatılması için de CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol taleplerde bulundu.

Milletvekili Erol, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Elazığ Belediyesi’ne yazılı talepte bulundu.

Kovancılar Devlet Hastanesi’ne şehidin adının verilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya talepte bulunan Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da bir okul ile uygun bir cadde ya da bulvara Şehit Ataş’ın adının verilmesi talebini Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yazılı olarak iletti.

EROL: ŞEHİDİMİZİN ADI KOVANCILAR’DA YAŞATILSIN

Milletvekili Erol, Şehit Yusuf Ataş’ın adının Kovancılar Devlet Hastanesi’nde yaşatılması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettiği yazılı talepte, “Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf ATAŞ Elazığ doğumludur. Elazığ ili Kovancılar ilçesinde bulunan Devlet Hastanesine şehidimizin adının verilmesi şehidimizin adını yaşatacak, ilçede yaşayan ailesine bir nebze de olsun moral ve gurur kaynağı olacaktır.  Kahraman şehidimizin hatırasının yaşatılması ile ilgili talebimin değerlendirilmesini saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.

Erol, Şehit Yusuf Ataş’ın adının Elazığ’da bir okulda yaşatılması amacıyla da yazılı talepte bulundu.

EROL: ŞEHİT YUSUF ATAŞ’IN ADI ELAZIĞ’DA DA YAŞATILSIN

Milletvekili Erol Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e ve Devlet Hastanesi’nde yaşatılması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettiği yazılı talepte, “Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf ATAŞ Elazığ doğumludur. Elazığ’da uygun göreceğiniz herhangi bir okula şehidimizin adının verilmesi şehidimizin adını yaşatacak, ilçede yaşayan ailesine bir nebze de olsun moral ve gurur kaynağı olacaktır. Kahraman şehidimizin hatırasının yaşatılması ile ilgili talebimin değerlendirilmesini saygılarımla arz ederim” dedi.

Milletvekili Erol, Şehit Ataş’ın adının Elazığ’da uygun bir cadde veya bulvara verilmesi için de Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na talebini yine yazılı olarak iletti.

EROL: MORAL VE GURUR KAYNAĞI OLACAKTIR

Erol, “Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf ATAŞ malumunuz üzere Elazığ doğumludur. Elazığ merkezde meclisinizin alacağı bir karar ile bir caddeye ya da uygun bir bulvara şehidimizin adının verilmesi şehidimizin adını yaşatacak ailesine bir nebze de olsun moral ve gurur kaynağı olacaktır. Kahraman şehidimizin hatırasının yaşatılması ile ilgili talebimin değerlendirilmesini saygılarımla rica ederim” dedi.