Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek onlarla muhabbet etti.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  düzenlenen toplantıda üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen toplantıya çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

EROL: CUMHURİYET ASLINDA KİMSESİZLERİN KİMSESİ YANİ YURTTAŞLIK BİLİNCİNİ GELİŞTİRİYOR

Milletvekili Gürsel Erol, 29 Ekim tarihinde kurulan cumhuriyetin önemine dikkat çekerek: “29 Ekim çok önemli bir gün bizim için. Bugün hepimiz varlığımızı, unvanımızı, sıfatımızı, ülkemizin demokratik bir ülke olmasını Cumhuriyete borçluyuz. Cumhuriyet aslında kimsesizlerin kimsesi yani yurttaşlık bilincini geliştiriyor” ifadelerini kullandı.

EROL: SİYASET HİZMETTE FARKLILIKTIR

Türk siyaset hayatından örnekler veren Milletvekili Gürsel Erol: “biz ara ara ülkenin gerçeklerine göre tepki vermemiz gereken yerde tepki veriyoruz, devlete sahip çıkmamız gereken yerde sahip çıkıyoruz, siyaset nezaketi gösterilmesi gereken yerde de nezaket gösteriyoruz. Partiler arasındaki rekabet bir kan davası değildir. Bunu geçmiş dönemlerde yaptılar insanlar kendilerini siyaseten ifade edemedikleri yerde işi ideolojik bir saplantıya götürdüler. Karşılıklı insanlar birbirlerine kin duyarak birbirlerini vurdular. Siyaset nedir? Siyaset hizmette farklılıktır. Bizim bakış açımız bu.” İfadelerini kullandı.

Gürsel Erol,  daha sonra öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.