Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Işıkver, Meclise sunduğu önergede Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle; “Türkiye'de esnafların ticari çalışmalarına destek olunması amacıyla, Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizleri Bakanlığınız tarafından hazine gelirlerinin artırılması hedefiyle yeniden düzenlenmiştir.” diyerek;

Yeni faiz oranlarının hali hazırda kredi kullanmış mevcut esnaf kredisine yansıma oranı yüzde kaçtır?

Esnaf kredisine yansıyan oranın ödemede mağduriyetlere sebep olmaması açısından Bakanlığınızca bir düzenleme yapılması planlanmakta mıdır?

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebiyle 6 il kapsam dışı kabul edilirken iki deprem yaşamış ve hasarları henüz tam anlamıyla atlatamamış Elazığ ilimizin de kapsam dışına alınan 7. il kabul edilmesi hususunda Bakanlığınızca bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?” sorularını yöneltti.

Milletvekili Keleş, İl Başkanı Yıldırım, Bayram Öncesi Vatandaşlarla Buluştu Milletvekili Keleş, İl Başkanı Yıldırım, Bayram Öncesi Vatandaşlarla Buluştu

Editör: Batuhan Baskal