Orman Genel Müdürlüğünün geçici işçi alımı süreciyle ilgili düğmeye basıldı.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere 2080 işçi geçici işçi kadrosuyla, 3 işçi ise daimi olarak işe alınacak.

2083 işçi alımı ile ilgili süreç Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan ilana göre Elazığ orman bölge müdürlüğü tarafından daimi işçi alımı yapılmayacak.

ELAZIĞ’DA 18 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere toplam 18 geçici işçi alımı yapılacak.

Elazığ orman bölge müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere Bingöl’den 2, Bitlis’ten 2, Elazığ’dan 5, Hakkâri’den 1, Malatya’dan 2, Muş’tan 2, Tunceli’den 2, Van’dan 2 işçi alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular 14 - 18 Haziran tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacak.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek.