LC Waikiki Elazığ’da İkinci Fabrikasını Açacak

Ülkemizin en önemli tekstil firmalarından biri olan LC Waikiki firması Elazığ’da kuracağı ve 500 kişinin istihdam edileceği fabrikanın çalışmaları devam ediyor. Öte yandan LC Waikiki firması temsilcileriyle yapılan görüşmede; firma Elazığ’a ikinci yatırım sözünü vererek 500 kişiyi daha istihdam edecek. 

LC Waikiki Elazığ’da İkinci Fabrikasını Açacak

LC Waikiki firmasının Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika yapım çalışmaları devam ediyor. Firma yetkilileri geçtiğimiz aylar içerisinde Elazığ’a fabrika yapmaya karar vermiş ve söz verilen fabrikanın yapımına başlanmıştı.

LC WAİKİKİ’NİN 500 KİŞİLİK FABRİKASININ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

500 kişinin istihdam edileceği LC Waikiki firmasının fabrika yapım çalışmaları devam ediyor. OSB’de kurulacak olan fabrikada 500 kişi istihdam edilecek ve Elazığ’daki istihdama önemli bir katkı sağlanacak.

LC WAİKİKİ BİR FABRİKA DAHA AÇACAK

Elazığ açısından önemli bir yatırım olan bu fabrikanın yapım çalışmaları devam ederken ikinci bir güzel haber geldi.

LC WAİKİKİ firma sahiplerinden İsmail Kısacık, Üretim Yatırımları Direktörü Fatma Ak ve beraberindeki heyet OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk ve OSB Bölge Müdürü Mehmet Yaşar Demirel'i ziyaret ettiler. Bu ziyarette önemli bir karar alındı ve firma Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne ikinci bir yatırım yapacaklarının sözünü verdi.

ÖZTÜRK: LC WAİKİKİ İKİNCİ BİR YER DAHA VERDİK

Müjdeli haberi Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk paylaştı. Firmanın OSB’deki birinci fabrikasının yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Öztürk, “LC Waikiki’nin dün ortaklarından bir arkadaşımız buradaydı. Onların genel koordinatörü zaten devamlı gelip gidiyor. Orada zaten vermiş olduğumuz 8 bin metrekare yer vardı, arkasında bir 8 bin daha vardı. Oraya ‘tamam’ dedi, ‘orayı da bize verin’ dedi. Bir 500 kişi de oraya yani LC Waikiki burada 500 artı 500; bin kişilik bir yer. Zaten onun için biraz İsmail Bey’i de getirttirdik. Malatya’daydı, geldi buradan dönüş seyahatini yaptı. Orayı görünce burada yeri, bir de anlatmışlar. Elazığ Organize Sanayi’nin neler yaptığını, nasıl bir organize sanayi olduğunu. Çünkü onların genel koordinatörü Türkiye’deki birçok organize sanayiyi bilen, Doğu, Güneydoğu’daki birçok yerlerde yatırımları olan bir yer, büyük bir firma. Gelip görünce ‘gerçekten anlattığınız kadar var’ dedi. Cuma namazını da nasip oldu burada kıldı. ‘Sizin idare binalarınız, ofisleriniz… Siz bu işleri aşmışsınız’ dedi. Gıptayla baktı. ‘Bir çok yerlerde çalışıyoruz ama bu kadar mükemmel bir şekilde alt yapısı olan, üst yapısı olan, sosyal tesisleri olan bir OSB yok’ dedi, Malatya ile bile kıyasladı yani” ifadelerini kullandı.

TOPLAMDA BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

Firmanın Elazığ OSB’deki birinci fabrikasının yapım çalışmaları devam ediyor. Yılsonuna doğru tamamlanacak olan fabrikada 500 kişi istihdam edecek. Öte yandan firma ikinci fabrikasını da yapımı devam eden fabrikasının hemen yanında açacak ve 500 kişiye daha istihdam sağlamış olacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 01:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
EL_AZİZ
EL_AZİZ - 4 yıl Önce

BU MEMLEKETE ÇİVİ ÇAKANDAN BUTÜR YATIRIMLARI GETİRENDEN VESİLE OLANDAN ALLAH RAZI OLSUN

Melih
Melih - 4 yıl Önce

Bu Öztürk ailesinden Allah razı olsun yav başlarında bin tane dert var halen daha memlekete hizmet için çırpınıyolar dört koldan tahir bey ayrı suat bey ayrı metin bey ayrı helal olsun ama bu memlekete fazla bu adamlar

gakgo
gakgo @Melih - 3 yıl Önce

büyük başın büyük derdi olurmuş. Allah yardımcıları olsun

gerçekci
gerçekci - 3 yıl Önce

malatyalı vahap küçük lc nin sahibi elazıga yatırım yapıyor hala sevmiyorlar elazığ malatya kardeştir

İzzettin
İzzettin - 4 yıl Önce

Memleket hayrına bir çivi çakandan Allah razı olsun....

Murtaza Akipek
Murtaza Akipek - 4 yıl Önce

Allah razı olsun il adamlarımızda —iş başvuruları nerde yapılıyor

Gülay. Yılmaz. allahın. severseniz
Gülay. Yılmaz. allahın. severseniz - 4 yıl Önce

Bana.is.imkani.verin

fatih kara
fatih kara - 3 yıl Önce

Lc wakikiye full destek fuıll alısverıs bundan sonra

Mehmet karaaslan
Mehmet karaaslan - 4 yıl Önce

Hadi inşAllah üç beş kişide ekmek yer en azından.


SIRADAKİ HABER

banner137