Vali Bilgin, Yaptığı Hizmetin Yıkıldığını Canlı Yayında Öğrendi

Elazığ’da 1996 ile 2000 yılları arasında 4 yıl boyunca valilik görevini yürüten Eski Elazığ Valisi Lütfullah Bilgin Elazığ’a geldi. Kanal Fırat canlı yayınına katılan Vali Lütfullah Bilgin kendi döneminde Elazığ’da yaptığı çalışmanın yıkıldığını duyunca çok üzüldü.

Vali Bilgin, Yaptığı Hizmetin Yıkıldığını Canlı Yayında Öğrendi

Elazığ’da 4 yıl boyunca valilik görevi yapan Eski Elazığ Valisi Lütfullah Bilgin, Palu’da hayırsever işadamı Vehbi Bilgin tarafından yaptırılan okulun açılışına katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Elazığ’da önemli çalışmalara imza atan Vali Lütfullah Bilgin Kanal Fırat Televizyonu’nda canlı olarak yayınlanan ve Kanal Fırat Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” programına canlı olarak bağlanarak, Furkan Dilaver’in sorularını cevaplandırdı.

Vali Lütfullah Bilgin, Elazığspor’la ilgili yaptıkları çalışmaları canlı yayında anlatırken Doğukent Mahallesi’nde yaptırdığı futbol sahasına da değindi.

“DOĞUKENT’E DE FUTBOL SAHASI YAPMIŞTIK”

Futbol takımlarının şehrin tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Vali Lütfullah Bilgin bu nedenle Elazığ’da sahalar yaptıklarını belirtti ve “Doğukent’e de o zaman futbol sahası yapmıştık. Bilemiyorum şimdi nerede nasıl?” dedi.

“DOĞRUSU ÇOK ÜZÜLDÜM”

Bunun üzerinde Furkan Dilaver; o sahanın geçtiğimiz yıl yıkıldığını ve özel bir şahsa satılarak yerine bina yapılacağını söylemesi üzerine Eski Elazığ Valisi Lütfullah Bilgin, “öyle mi. Çok üzüldüm. Doğrusu çok üzüldüm. İlçelerimize de yayarak spor alt yapısını ancak iyileştirirsek kendi gençlerimizi daha iyi yerlerde görebiliriz. Bunun başka bir formülü yok” ifadelerini kullandı.

Canlı yayında yaptığı hizmetin yıkıldığını duyunca çok üzüldüğünü dile getiren Vali Lütfullah Bilgin, canlı yayın sonrasında da Doğukent Mahallesi’ndeki futbol sahasının yıkılmasına çok üzüldüğünü ifade etti.  

VİDEO

DOĞUKENT MAHALLESİ'NDE YIKILAN FUTBOL SAHASI

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 01:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yyyyyyyy
yyyyyyyy - 2 yıl Önce

3 senedir bu haber burda bu sayfalarınızı yenileyin

23
23 - 4 yıl Önce

MÜCAHİT YANILMAZ DİYORUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM. BURAYI O İYİ BİLİR...

?
? - 4 yıl Önce

Şimdi o saha mutahitlerin eline geçti güzelim saha yerine beton yığını dikildi

yazıkonak
yazıkonak - 4 yıl Önce

SAYIN VALİNİN ESKİ HAVA ALANI GİRİŞİNDEKİ CADDEYE ADI VERİLMİŞTİ VALİ LÜTFULLAH BİLGİN BULVARI OLARAK SONRA ONUDA KALDIRDILAR HERHALDE ONUDA DUYSA YİNE ÜZÜLÜR...

serdar aydın
serdar aydın - 4 yıl Önce

ulan şerefsiz mücoooo

enes
enes - 4 yıl Önce

oralarda az futbol oynamadık amatör de ilk yeşil sahayla tanıştığımız saha idi ne yazık beton yığınına dönüşüyor çok yazık

ali
ali - 4 yıl Önce

Güzel olan herşey yitirilip gidiyor. Bizde şahit oluyoruz istemeyerek....

SIRADAKİ HABER

banner137