Palu’nun Yarımtepe Köyünde köy halkının Cep Telefonu için Evrensel mobil baz istasyonu talebinde bulunulması sonucu mahalli yerel seçimlerinden önce köye mobil istasyon kurulduğunu ifade eden Köy Muhtarı Zülfü Üstünkaya seçimlerin hemen ardından kurulan istasyonun kaldırıldığını ve mağdur olduklarını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan ve sorunlarının giderilmesi için yetkililere seslenen Muhtar Üstünkaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“2017 yılından  beri köyde telefon çekmiyordu. Köy halkının talebi doğrultusundan dolayı konuyu AK parti Palu Belediye Başkan Adayı olan Vahdettin Demirtaş'a ve Elazığ Ak parti Milletvekillerine ilettim. AK parti Milletvekillerinin girişimi ile köye Mobil baz istasyonu kuruldu. Evrensel Verici İstasyonu kurulacak olan köyde vatandaşlar tüm operatörlerden artık iletişimini sorunsuz bir şekilde sağlayabileceklerdi Ancak 02.Nisan 2024 tarihinde geçici mobil baz istasyonu AK partinin Palu’da seçim kaybetmesi sonucu geri çekildi.  Bu istasyon köyden kimlerin talimatıyla geri çekildi. burada yaşayan köylülerin 2017 yılında baz istasyonu talebinde bulundukları resmi kayıtlarda mevcuttur. Bir an önce burada yaşayan halkın sorunlarını çözüme kavuşturulmasını talep etmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Elazığ'da Sokak Hayvanları İçin Seslendiler Elazığ'da Sokak Hayvanları İçin Seslendiler

Editör: Haber Merkezi