Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu, Merkez Köyler Muhtarları Dernek Başkanı Mahmut Ergün ve Muhtarlarla bir araya geldi.

Ziyarette Merkez köyleri muhtarları, Başkan Akın’a köylerinde yaşadığı problemleri ifade ettiler.

ERGÜN: KÖYLERİMİZİN PROBLEMLERİNİ BUGÜNE KADAR İFADE ETTİK

Merkez Köyleri Derneği Başkanı Mahmut Ergün, “Bugün bizleri ziyarete gelen Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Sayın Abdullah Akın’a Muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Köylerimizin problemlerini bugüne kadar ifade ettik, çözüme kavuşturana kadar da konuşmaya devam edeceğiz. Tekrar teşekkür ediyorum sözü İl Başkanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

AKIN: KÖYLÜNÜN MERA ARAZİLERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN

Başkan Akın, “Bakınız Sütlüce’de, Bağdere’de ve civar köylerde taş ocakları, beton santralleri muhtarlarımızın tüm itirazlarına rağmen devam ediyor. Evleri, ekinleri batmış tozdan görünmüyor, gürültüden uyunmuyor. Şehirde halı silkeleseniz izin yok, köylünün kapısına taş ocağı kuruluyor ona izin var. Köylü insan değil mi? Köy yeri diye her türlü tozu, toprağı çekmek zorunda mı? Bu tür tesisler yerleşim alanı dışında kurulmalıdır. Bunlara maalesef Saadet Partimizi dışında dur diyecek hiç kimse yok. Bunları seçimden sonra durduracağız. Bir bakıyorsunuz gelmişler köylünün kapısına biyogaz tesisi kurmuşlar. Köylü canından bezmiş. Millet kokudan duramıyor Dereboğazı köyüne biyogaz tesisi yaptılar, köylüyü perişan ettiler yetmiyor şimdi Günaçtı köyüne ruhsat veriliyor. Biz bunlara müsaade etmeyiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Sizin yanınızdayız. Köylü dertleriyle baş başa bırakılmış, bir bakıyorsunuz köyün su parasını muhtara toplatıyor. Ben biliyorum çoğu muhtar köylüden elektrik parası alamadığı zaman cebinden ödüyor. Muhtarlarımızın sırtından bu angarya iş kaldırılmalıdır. Özel idare bu sorunu kendi çözmelidir, görevini yapmalıdır. Tarım bitmiş hayvancılık bitmiş, ortan biri çıkıyor sanayi alanı yapacağım diyor Buradan sesleniyorum köylünün mera arazilerinden elinizi çekin. Buna müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.