Op. Dr. Erol: Fazla Kilolarını Veremeyen Hastalarımıza Obezite Ameliyatları Öneriyoruz

Obezite artık dünyada küresel bir sorun haline geldi. Giderek hareket sıklığının azalttığına dikkat çeken uzmanlar, obezitenin diyet veya ameliyatlarla önlene bilineceğini söyledi.

Op. Dr. Erol: Fazla Kilolarını Veremeyen Hastalarımıza Obezite Ameliyatları Öneriyoruz

Küresel bir sorun olmaya devam eden obezite beraberinde getirdiği birçok hastalıkla her yaşta insanı etkileyen 21. yüzyılın en önemli ve yaygın sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu nedenle dünyanın farklı bölgelerinde obezite ile ilgilenen kuruluşlar tarafından daha güçlü bir ses oluşturmak adına 2020'den itibaren 4 Mart “Dünya Obezite Günü” olarak kabul edildi.

Mediline Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Fatih Erol, obezitenin ciddi boyutlara ulaştığını söyledi.

Erol, “Obezite artık hem fazla kilo yaşam kalitemizi azaltmakla beraber, obezitenin sebep olduğu birçok hastalık tansiyon, şeker, kalp damar hastalığı, karaciğer yağlanması, diz eklem ağrıları gibi hastalıkları da arttırarak yaşam süremizi ve yaşam kalitemizi önemli ölçüde azaltmaktadır” dedi.

Obezitenin birçok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğini belirten Erol, hastalığın tedavi yöntemleri ile ilgili aktardı..

Op. Dr. Fatih Erol, obezite tedavisi hakkında bilgiler de verdi. Erol, “Belli bir kilo oranının üzerinde olan ve bunu kendi iradesiyle fazla kilolarını veremeyen hastalarımıza obezite ameliyatları öneriyoruz. Kliniğimizde tüp mide ameliyatı yani mide küçültme ameliyatı, Gastrik Bypass ameliyatı ve şeker ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Yurt dışından, şehir dışından ve ilimizden çevre illerden gelen hastalarımıza ameliyat öncesi ayrıntılı tüm tahlil ve tetkiklerini yaparak herhangi bir problem yoksa başarılı bir şekilde obezite ameliyatları gerçekleşiyor yaklaşık 4-5 günlük bir süreçte burada misafir ederek ameliyat sonrası herhangi bir problem olmadığı takdirde yeni hayatlarına uğurluyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109