Albayrak’ın İddiaları Bakanlıkça Yalanlandı

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın banka düzenlemeleriyle Türk Futbolu’nun rahatlayacağı yönündeki iddiaları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

Albayrak’ın İddiaları Bakanlıkça Yalanlandı

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın banka düzenlemeleriyle Türk futbolunun rahatlayacağı yönündeki iddialar, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğince, Bakan Berat Albayrak ve Bakanlığın, futbol kulüplerinin finansal süreçleriyle ilgili bir tasarrufunun bulunmadığı bildirildi.

"TÜRK FUTBOLU RAHAT BİR NEFES ALACAK"

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın futbol kulüplerinin finansal durumuna ilişkin, "Sayın Berat Albayrak ile görüştüm ve Türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi. İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak" şeklindeki sözlerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğinden açıklama yapıldı.

"BU GÜT SÖZLER DOĞRU DEĞİLDİR"

Bakanlık Basın Müşaviri Mehmet Ali Berber, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a atfen dile getirilen bu tür sözler doğru değildir. Bakanımızın ve Bakanlığımızın kulüplerin finansal süreçleri ile ilgili bir tasarrufu ya da yönlendirmesi yoktur. Bu süreçler kulüpler ile ilgili bankalar arasında yürütülmektedir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7