Elazığ’a Milli Görev

Deprem felaketiyle sarsılan Elazığ; Haziran ayı içerisinde milli takım düzeyinde önemli bir voleybol organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kısa adı CEV olan Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek olan A Milli Voleybol takımımız, 4. haftada karşılaşacağı Çekya Cumhuriyeti’yle 6 Haziran’da Elazığ’da karşı karşıya gelecek.

Elazığ’a Milli Görev

Deprem felaketiyle sarsılan Elazığ; Haziran ayı içerisinde Milli takım düzeyinde önemli bir Voleybol organizasyonuna evsahipliği yapacak.

Kısa adı CEV olan Avrupa Altın liginde mücadele edecek olan A Milli Erkek Voleybol takımımız, 4. haftada karşılaşacağı Çekya Cumhuriyeti’yle 6 Haziran’da Elazığ’da karşı karşıya gelecek

CEV’in Lüksemburg’daki merkez ofisinde yapılan kura çekimi neticesinde organizasyonun son şampiyonu Türkiye; kura çekimi sonucunda C grubunda Çekya Cumhuriyeti, Portekiz ve Kuzey Makedonya ile eşleşti.

Kura çekimi sonucu oluşan gruplar şöyle:

A Grubu: Belçika, Slovakya, İspanya, Romanya
B Grubu: Hollanda, Ukrayna, Estonya, Belarus
C Grubu: Çekya, Türkiye, Portekiz, Kuzey Makedonya

Altı maç haftasından oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulüyle oynanacak müsabakalar sonucunda, gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, "Dörtlü Final" organizasyonuna katılacak.

Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali'nde ilk iki sırada yer alacak takımlar, FIVB Challenger Kupası'nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası'nda şampiyon olan takım ise 2021 FIVB Voleybol Uluslar Ligi biletini alacak.

2020 CEV Erkekler Avrupa Altın Ligi'nde karşılaşmalar, Mayıs 2020'de başlayacak ve Haziran 2020'deki "Dörtlü Final" ile son bulacak.

A Milli Voleybol takımımız, Federasyonun verdiği karar doğrultusunda ligin 4. Haftasında Çekya Cumhuriyeti ile ilimizde karşılaşacak.

İlimiz adına önemli bir müsabaka olan Türkiye-Çekya Cumhuriyeti A milli voleybol karşılaşmasına F.Ü çok amaçlı spor salonu evsahipliği yapacak.

Karşılaşmanın başlama saati ise daha sonra belli olacak.

A Milli Voleybol erkek takımımız, Çekya Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşma öncesinde hazırlıklarını sürdürmek üzere 27 Mayıs’ta ilimize gelerek çalışmalarını Elazığ’da sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103