Elazığspor'dan Beklenen Açıklama Geldi

Elazığspor Kulübü, son günlerde gelişen olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Elazığspor'dan Beklenen Açıklama Geldi

Elazığspor Kulübü, son günlerde gelişen olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Elazığspor Kulübü tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Kulübümüzle ilgili son günlerde bir çok asılsız iddialar ortaya atıldığı görülmektedir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde kulübümüzün Profesyonel futbolcusu Hamidou Traore’nin sözleşmesini haksız bir şekilde tek taraflı feshetmesi ve son günlerde kulübümüze transfer yasağı geldiğine dair haberlerle ilgili açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Kulübümüz, Hamidou Traore ile 2015-2016 sezonunun sona ermesiyle birlikte yeni bir anlaşma imzalayarak sözleşmesini 2019 yılına kadar uzatmıştır.

Bahse konu futbolcu geride bıraktığımız sezon içerisinde sergilediği performansla gerek yurt içi gerekse yurtdışı olmak üzere bir çok takımdan teklifler aldığı aşikardır.

Hamidou Traore’ye karşı kulübümüz tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen söz konusu futbolcu alacaklarını alamadığını iddia ederek kulübümüzle olan sözleşmesini haksız bir şekilde tek taraflı feshetmiştir.

Konuya ilişkin olarak kulübümüz tüm yasal haklarını kullanmış olup, gerekli mercilere müracaatlarda bulunarak futbolcunun ve transfer olacağı kulübün ağır cezalar alması adına sonuna kadar yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

FIFA, disiplin talimatları gereğince iki transfer ve tescil dönemi içerisinde sözleşmesini haklı olarak fesheden her ikinci oyuncu için futbolcunun talebi olmaksızın iki transfer ve tescil dönemi transfer yasağı vermektedir.

Mevcut yönetim kurulumuz göreve başlamadan önce yerli ve yabancı olmak üzere birçok futbolcu sözleşmesini haklı olarak tek taraflı feshetmiştir.

Bu vesileyle yine sözleşmesini haklı olarak fesih eden ve 02.06.2015 tarihinde kulübümüze dava açan Franco Dario Cangele’ye ait transfer yasağı kararı FIFA tarafından 13.10.2016 tarihinde verilmiştir.

Mevcut Yönetim Kurulumuz ve hukukçularımız yoğun bir çaba sarf ederek transfer yasağı tebliğinin Ocak ayı sonrasına ertelenmesini sağlamışlardır.

Bunun akabinde iki dönem transfer yasağının ardından Ocak ayında doğru ve yerinde transferler yapılarak takımımız ligde kalma hedefine ulaşmıştır.

Transfer döneminin sona ermesinin ardından konuyla ilgili çalışmalarımıza hız vererek futbolcu Franco Dario Cangele’nin avukatıyla anlaşma sağlandı.

Bu gelişmelerin ardından İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) transfer yasağının kaldırılması adına gerekli başvurular yapılmıştır. 

Yönetim Kurulumuz son 1 yıldır kulübümüzü içine düşmüş olduğu borç batağından kurtarmak adına kaynak arayışlarının yanı sıra FIFA ve yerel mahkemeler nezdinde zorunlu bir hukuki mücadele içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Mevcut yönetim kurulumuz göreve geldiği günden itibaren 26 adet FIFA dosyasından 11 dosyayı tamamen sonlandırdı.

13 adet dosyayı yeniden yapılandırırken, 2 adet dosya ile ilgili olarak da hukukçularımız nezdinde gerekli görüşmelerimiz devam etmektedir.

Yönetim Kurulumuzun işinin asla kolay olmadığını ve Elazığspor’umuzu refaha kavuşturma çabaları kamuoyunca çok iyi bilinmelidir. 

Elazığ Belediyesi dışında herhangi bir destek görmeyen kulübümüz, hiçbir kesimden destek almayarak bu mücadelesini sürdürmektedir.

Bazı çevrelerin bu olayları Yönetim Kurulumuza mal ederek güvensizlik adletmeye ve bu şekilde algı operasyonu yapmaya çalıştığını çok iyi bilmekteyiz. Fakat bu kesimler şunu çok iyi bilmelidir ki; Yönetim Kurulumuz bunları dikkate almayıp daha da çok kenetlenmektedir. Bu yolda yalnız kalsak bile mücadeleye devam edeceğimiz çok iyi bilinmelidir.

Cefakar taraftarlarımızın bize olan güvenini asla boşa çıkarmayacağımızı ve hep birlikte Elazığspor’umuzu layık olduğu yere taşıyacağımızı bildirmek isteriz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137