Elazığspor, FIFA’dan Gelen Haberle Adeta Yıkıldı

Transfer engelini kaldırabilmek için çözüm yolları arayan Elazığspor, FIFA’dan gelen haberle adeta yıkıldı. Yabancı futbolcularına olan borçları nedeniyle FIFA tarafından Elazığspor’a geçici olarak 3 dönem transfer yasağı cezası verildi.

Elazığspor, FIFA’dan Gelen Haberle Adeta Yıkıldı

Transfer yasağını kaldırmak için uğraşan Elazığspor’un transfer ümitleri, FIFA’dan gelen haberle adeta yıkıldı.

Alınan bilgilere göre, FIFA Elazığspor Kulübü’ne geçici olarak 3 dönem transfer yasağı cezası verdi.

Geçmiş dönemlerde de 12 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı cezası gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, gelen bu son ceza ile çaresiz durumda kaldı.

Yerli oyunculara olan yaklaşık 17 Milyonluk borcu nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulanan transfer engeline ilaveten bu kez de yabancı futbolculara olan borçlar için FIFA tarafından köşeye sıkıştırılan Elazığspor’un böylelikle ara transfer döneminde transfer engelini kaldırma ümitleri de boşa çıkmış oldu.

FIFA tarafından verilen 3 dönemlik transfer yasağı cezası sonrasında Elazığspor Kulübü’nden günün ilerleyen saatlerinde kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor.

FIFA tarafından verilen ve yabancı oyunculardan dolayı uygulanan geçici transfer yasağı, bu oyunculara para ödemesinin yapılması halinde kaldırılacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7