İÖİ’den Yalova VİP Oyuncusuna Tepki

Elazığ Özel İdare Spor Kulübü, Yalova VİP karşılaşması esnasında ve sonrasında yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaparak rakip oyuncu hakkında hukuki süreci başlattıklarını belirttiler.

İÖİ’den Yalova VİP Oyuncusuna Tepki

Elazığ İl Özel İdaresi Spor Kulübü, Yalova VIP karşılaşması esnasında ve maç sonunda yaşandığı iddia edilen olayların, rakip takım tarafından çarpıtılarak kamuoyuna aktarılmasına tepki göstererek yazılı açıklama yaptı.

Kulüp yaptığı yazılı açıklamada "Türkiye Kadınlar Basketbol Liginin 17. Haftasında 7 Ocak Cumartesi Günü İlimizde oynanan Elazığ İl Özel İdaresi Spor Kulübü – HDİ Sigorta Yalova VIP karşılaşması esnasında ve maç sonunda yaşandığı iddia edilen olayların, rakip takım tarafından çarpıtılarak kamuoyuna aktarıldığını üzüntüyle takip etmekteyiz. Kurulduğu 2010 yılından bugüne kadar, yalnızca ilimizde değil doğu ve güneydoğu bölgesinde kadın basketbolunun bayraktarlığını yapan takımımız, profesyonel ve amatör olmak üzere her kategoride kadın basketbolunun daha çok insana dokunması amacıyla gayret sarf etmektedir. Yıllardır emek ve özveriyle yürüttüğümüz çalışmalarımızın görmezden gelinerek, müsabakada rakip takımla yaşanan tartışmaların yine rakip takım tarafından cinsiyet ayrımcılığı algısıyla itibar suikastına giden çizgedeki suçlama ve ithamlarına, izin vermeyeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz. Kulüp Yöneticimize ağza alınmayacak hakaretler edip, maç içerisinde tribünlere cevaplar verip tehditler savurarak soyunma odasına ilerleyen söz konusu rakip takım oyuncusu ile ilgili, yaşanan olayların kamera kayıtları mevcut olup, kayıtların adli makamlarla da federasyon yetkilileriyle de paylaşılacağının bilinmesini isteriz. Aynı zamanda eski oyuncumuz olan ve takımımızda görev yaptığı süre zarfında hiçbir sorun yaşamayan şahsın, bölgemizde kadın basketbolu alanında yıllardır lokomotif olan takımımızla ilgili sosyal medya kanalları üzerinden spekülatif algı oluşturarak “kadın düşmanı” gibi hedef göstermek istemesi, haksızlığının ve acizliğin içerisinde olduğunun açık göstergesidir. İddialara konu olan ve itham edilen kulüp yöneticimiz, takımımızın diğer yöneticileri gibi sorumlulukların ve üstlendiği misyonun farkında olan ve ilimizde tanınan saygın bir iş adamıdır. Ahlaki hiçbir değeri taşımadan hem maç esnasında hem maç sonrasında hem de sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştığı algı ve karalama politikasıyla ilerleyen bu oyuncu hakkında hukuki işlem başlatıldığını kamuoyunun bilmesini isteriz" denild.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109