Maça Girişler İçin Bazı Şartlar Gerekli

Pazar günü oynanacak olan Elazığspor-Bergama Belediyespor karşılaşmasının biletleri 10 TL’den satışa sunuldu. Seyircilerin maça gidebilmeleri için bazı kararları uygulamaları gerekiyor.

Maça Girişler İçin Bazı Şartlar Gerekli

Elazığspor kulübü, TFF 3.Lig 1.Grubun İlk Haftasında ilimizde oynanacak olan Elazığspor-Bergama Belediyespor Müsabakasının bilet fiyatlarını açıkladı...

5 Eylül Pazar günü saat 15:30'da Doğukent Stadyumu'nda oynanacak olan karşılaşmanın biletleri 1 Eylül Çarşamba günü itibariyle satışa sunuldu.

Elazığspor Kulübünden yapılan açıklamaya göre Elazığspor-Bergama Belediyespor Müsabakasının bilet fiyatı 10 TL olarak açıklandı.

Biletler maç gününe kadar Elazığspor Store Mağazası'nda satışa sunulacak.

Türkiye futbol federasyonu’nun ve sağlık kurulunun aldığı karar doğrultusunda 2 aşı olanların maça girebileceği bildirilirken, bir aşı veya hiç aşı olmayan taraftarlardan PRC testi isteneceği kaydedildi.

Stadyumlara giriş şartlarından bazıları şu şekilde belirlendi:

TFF Yönetim Kurulu tarafından aksine bir karar alınmadığı sürece, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası 2021 – 2022 Sezonu müsabakalarında stadyum seyirci kapasitesinin % 50’si oranında ev sahibi takım seyircisi alınabilir. Müsabakalara misafir takım seyircisi alınmaz. Koltuklar bir dolu, bir boş olacak şekilde kullanılır. Protokol Tribünü, Basın Tribünü ve Localar tam kapasite ile kullanılabilir. HES sorgulamasına göre risk grubunda bulunan kişiler ile aranılan koşulları sağlamayanlar stadyuma alınmaz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler.

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında kişilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES uygulaması üzerinden kontrol ile yapılır.

12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucu negatif olması şartıyla stadyuma girebilirler. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, aşı tanımlamasının yapıldığı tarihten itibaren 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları durumunda bu kişilerin stadyumlara girişlerine izin verilmez.

Yayıncı Kuruluş görevlilerinden, T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış olanlar, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş olanlar ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler. Yayıncı Kuruluş görevlilerinden T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı takvimini tamamlamamış olanlar, müsabakadan en fazla 72 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucu negatif olması şartıyla stadyuma girebilirler. Bu kişilerin, işbu Talimat’ın yürürlük tarihinden itibaren 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları durumunda stadyumlara girişlerine izin verilmez.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103