Plaj Hentbolu Takımı Kadrosunda Elazığlı 3 Sporcu Yer Alacak

29 Haziran - 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan U17 Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonaları'na Elazığlı Lizge Şık, Sükeyna Mafrak ve Aylin Öngün katılacak.

Plaj Hentbolu Takımı Kadrosunda Elazığlı 3 Sporcu Yer Alacak

29 Mayıs -04 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılan U19 Kadın Milli takımına gönderilen iki sporcu Nurcan Ortanç ve Gülay Zaman’dan sonra şimdi de İzmir'de 29 Haziran - 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan U17 Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonaları'na katılacak olan Plaj Hentbolu takımı kadrosuna üç sporcu gönderildi.

Plaj Milli takımlarında görev alacak üç sporcumuz Lizge Şık Sükeyna Mafrak ve Aylin Öngün’e oldu.

BAYRAKTAR: “TÜRKİYE’NİN EN İYİ BEŞ TAKIMI ARASINDA YERİMİZİ ALDIK”

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Başkanı ve Baş antrenörü İsmail Bayraktar yaptığı açıklamada; “Bu sezon neredeyse tüm kategorilerde Türkiye’nin en iyi beş takımı arasında yerimizi aldık. Özellikle 10 takımın yer aldığı Deplasmanlı Kadınlar 1.ligi A grubunu lider bitirdik. Süper lig çeşitli nedenlerden dolayı bir puanla kaçırdık. Yine Yıldızlar Türkiye 2.liği Genç Kızlar Türkiye 5.liğini aldık. Ve Bunların hepsini alt yapılardan yetiştirdiğimiz sporcularımızla yaptık. Böylece alt yapının ve Elâzığ’ın hentboldaki gücünü tüm ülkeye tekrardan ispatladık. Sonuç olarak Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü uzun yıllardır hentbol de alt yapılarda söz sahibi olan bir kulüp olmuştur. Bu başarılarda emeği ve desteği olan herkese teşekkür ederiz. Aynı zamanda yakın dostum takım arkadaşım olan ve hentbola emeği inkâr edilmez antrenörümüz Engin Doğan’ın çalıştırdığı Doğukent Ortaokulu Okullu Küçükler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmuştur. Kendisini ve takıma emek veren herkesi kutlarım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137