TBF’den Birevim İÖİ’ye İhtar

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından Birevim Elazığ İl Özel İdare Basketbol Takımı’na, davetli listesinin TBF Basketbola Dönüş Protokolü’nde öngörüldüğü biçimde düzenlenmemesi nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 16. maddeleri gereğince ihtar cezası verildi.

TBF’den Birevim İÖİ’ye İhtar

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu son toplantısında, Birevim Elzığ İl Özel İdare Basketbol Takımı’nın deplasmanda Galatasaray’a 75-57 mağlup olduğu müsabakayla ilgili de kararlar aldı. Temsilcimize bu maç ile ilgili protokol tribününde talimatlara aykırılık tespit edilmediği için ceza verilmezken, davetli listesinin TBF Basketbola Dönüş Protokolü’nde öngörüldüğü biçimde düzenlenmemesi nedeniyle ise ihtar cezası verildi.

Konuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü’nün, 17.10.2020 tarihinde İstanbul’da oynanan Galatasaray – Birevim Elazığ İl Özel İdare Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi müsabakası ile ilgili olarak;

A. Her ne kadar TBF Basketbola Dönüş Protokolü’nün müsabaka organizasyonu / seyircisiz müsabakalar için önlemler başlığının T maddesi ile Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 24.1. ve 62. maddelerine aykırılık şüphesi ile Kurulumuza sevk edilmişse de; TBF Basketbola Dönüş Protokolü uygulamasında davetli listesinin sadece yöneticileri kapsamadığı ve böylelikle ilgili talimatlara aykırılık tespit edilmediğinden Kulüp hakkında ceza verilmesine yer olmadığına,

İHTAR CEZASI

B. TBF Basketbola Dönüş Protokolü’nün müsabaka organizasyonu / seyircisiz müsabakalar için önlemler başlığının T maddesi ile Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 24.1. ve 62. maddeleri hilafına davetli listesinin TBF Basketbola Dönüş Protokolü’nde öngörüldüğü biçimde düzenlenmemesi nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 16. maddeleri gereğince ihtar cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137