Şirket Araçlarına Yazılan Ceza Bilgileri Artık E-Devlet'ten Öğrenilebilecek

Emniyet Genel Müdürlüğü, şirket araçlarının plakasına yazılan ceza bilgilerinin E-Devlet üzerinden sorgulanmasını sağlayan hizmeti sundu. Artık şirket yetkilisi e-Devlet üzerinden ceza bilgilerini öğrenebilecek.

Şirket Araçlarına Yazılan Ceza Bilgileri Artık E-Devlet'ten Öğrenilebilecek

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, tüzel kişiye kayıtlı araçların plakasına yazılan trafik idari para cezalarının tüzel kişi yetkilisince "www.turkiye.gov.tr" internet adresinden sorgulanabilmesini sağlayan hizmetini sundu.

NASIL ÖĞRENİLECEK?

Hizmete göre, tüzel kişi adına kayıtlı araç plakasına trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmesi durumunda e-Devlet kapısına şifresiyle giriş yapan tüzel kişi yetkilisi; Emniyet Genel Müdürlüğü kurum hizmetlerinden "Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Tüzel Kişi)" butonundan sorgulama yaparak vergi kimlik numarası, aracın plakası, cezanın düzenlendiği il/ilçe, ceza tarihi, ceza saati, ceza maddesi, ceza tutarı bilgilerine erişebilecek.

EGM'den yapılan açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza sunmuş olduğumuz hizmetlerin yanı sıra yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde görevimizi ifa etmeye devam edeceğiz" ifadelerine de yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 17:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109